Son Konu

Fildişili gelin 2 yıl sonra ablasını da Denizli'ye gelin getirdi

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
CLJ05_1618069081_4805.jpg

İki yıl evvel Afrikalı Zeynep Vanessa Koudiao ile evlenen Murat Kara isimli genç adam, baldızı Somala Marıe Jeanne Ehoue'deyi de Denizli'ye gelin olarak getirdi.

İş sebebiyle geldiği Fildişi Kıyıları'nda, sıtma hastalığına yakalanıp vefat eden Himmet Kara oğlu Murat Kara'ya Afrika kökenli bir bayanla evlenmesi vasiyetinde bulundu. Babasının vasiyeti üzerine Afrikalı olan ve ilerleyen vakitte aşık olduğu Zeynep Vanessa Koudiao evlenen Kara, evliliğinden tam 2 yıl sonra baldızını da Denizli'ye gelin olarak getirdi. 

Gelinin 34 yaşındaki ablası Somala Marıe Jeanne Ehoue da bu süreçte Denizli'de yaşayan 36 yaşındaki İlhan Bat ile tanıştı. Arkadaşlık vakitle aşka dönüşünce Bat, Ehoue'yle evlenmek için genç bayanı Denizli'ye getirdi. Nihat Zeybekci Kongre Kültür Merkezi Nikah Salonu'nda gerçekleşen nikah sonrası genç bayana Meryem ismi verildi.

Damat İlhan Bat; 'Zeynep hanım evvel evlendi ve Türkiye'de yaşıyor şu an, benim baldızımdır kendisi. Onun vesilesiyle ablasıyla tanışma fırsatım oldu. 6 aylık bir görüşme vesilesiyle birbirimizden etkilendik ve aşık olduk. Akabinde evlenme kararı aldık. Bugün çok memnun ve özel bir gün. Bağlantımız şu anda ben biraz Fransızca, biraz da o Türkçe formunda ilerliyor.

Karma bir lisan oluşturduk. Ortak bir lisanımız var ve oda aşk lisanı. Çeviriyi kullanmadan mümkün değil ve çeviri kullanıyoruz şu anda, vakitle bu sorunlar aşılır. Türkçe'yi kolay öğrenilen bir lisan olarak düşünüyorum. O Türkçe öğrenecek ve bende öğrenebildiğim kadar Fransızca öğreneceğim şu an. Halimizden mutluyuz ve sorun yok.' diye konuştu.

Meryem Somala Marıe Jeanne Ehoue ise, 'Bizi tanıştıran ve buraya getiren eşimin ailesi. Çok memnunum. Şu anda memnunluktan uçuyorum. Gelecek için rastgele bir şey düşünmüyorum. Ne yapıp edip birbirimizle anlaşıyoruz.' tabirlerini kullandı.

Üst Alt