Son Konu

Microsoft, Windows 10’daki 3D Nesneler Klasörünü Kaldırıyor

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
microsoft-windows-10-daki-3d-nesneler-klasorunu-kaldiriyor-technopat-teknoloji-haber.jpg

Microsoft, bildiğiniz üzere birkaç yıl evvel yayınlanan güncellemeyle bir arada Windows 10 işletim sistemine 3D Objeler özelliğini eklemişti. Ama 3D’ye odaklanan Microsoft’un bu atılımı ise birçok kullanıcı tarafından reaksiyon ile karşılandı. Kullanıcılardan reaksiyon alan yazılım deviyse kelam konusu bu 3D özellikleri sessiz sedasız bir formda işletim sisteminden kaldırmaya başladı.

Her ne kadar kullanıcılara tarafından reaksiyon alan bu özellikler yavaş yavaş kaldırılmış olsa da 3D Objeler işletim sisteminde kalmıştı. Rastgele bir fonksiyonelliği bulunmayan bu uygulamanın kullanışsız olmasının yanı sıra gizlenmesi de hayli sıkıntı. Kullanıcıların reaksiyon gösterdiği bu kullanışsız uygulama ise Başlat Menüsü ve Misyon Çubuğu üzere alanlarda karşımıza çıkıyor.
3d-nesneler-windows-10-technopat.jpg
3D Objeler Windows 10
Lakin, 24 Şubat 2021 tarihinde yayınlanan Insider derlemesiyle birlikte Microsoft’un kullanıcıların tepsi çeken ve silinmesi epeyce güç olan bu belgeyi varsayılan olarak gizlediğini görüyoruz.

Bu yılın sonuna gerçek yayınlaması beklenen 21H2 güncellemesiyle birlikte yazılım devi, kelam konusu uygulamayı büsbütün kaldırmıyor olsa da göz önünden uzaklaştıracağına şahit olmaktayız. Bunun yanı sıra güncellemeden sonra bu evraka Kullanıcılar kısmından ulaşılabileceği de paylaşılan bilgiler ortasında yer alıyor.

Üst Alt