Son Konu

Başarılı Analistler: Altın Fiyatları Haftaya Bu Seviyelerde Olabilir!

teknolojiuzmani

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
GoldpriceReuters-2.jpg

Bu altın fiyatları seviyesi daha da büyük bir ralliyi ateşleyecek analistlere göre. Ons başına 1.850 doların üzerinde güçlü bir kırılmanın ardından altın daha da büyük kazançlar için hazır olabilir. Ancak analistlere göre önce değerli metalin bu seviyeyi aşması gerekiyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.
  • today-s-gold-rates-in-pakistan-02-august-2021-1627876296-6412.jpg
Altın fiyatları daha da yukarı gidecek

ABD’de 30 yılın en yüksek seviyelerine ulaşan enflasyon, yatırımcıları altına itti, kıymetli metal bu haftada yaklaşık %3 arttı ve Aralık Comex altın vadeli işlemleri 1.865.90 dolardan işlem gördü. RJO Vadeli İşlemleri kıdemli piyasa stratejisti Frank Cholly, Kitco News’e şöyle söyledi: “Her şey enflasyonla ilgili. Piyasa, enflasyonun daha uzun ömürlü olacağı gerçeğini benimsemeye başlıyor. Pandemi, tüm teşvikler ve tonlarca bastırılmış talep nedeniyle tedarik zinciri sorunlarını düzeltmek yıllar alacak.” Tüm gözler altın için 1.835 dolar-1.875 dolar dolar işlem aralığında olacak. Aşağıdaki bir hareket mevcut rallinin sonunu gösterirken, yukarıdaki bir hareket ons başına 2.000 dolara doğru bir hareketi tetikleyebilir. Analist diyor ki: “Bu kırılmayı sürdürmek için kritik olan şey, piyasanın 1.835 doları tutabilmesi. Fiyatları orada yukarıda tutabilmek istiyoruz. Öte yandan, 1.875 doların üzerinde bir kapanış 1.900-25 dolara ikincil bir ralliyi ateşleyecektir. Bu yılın sonuna kadar 2.000 dolar görebileceğimizi düşünüyorum.”
  • gold-funds-1200.jpg
Cholly, teknik satın almanın bu şekilde çalıştığını açıkladı. Üst ticaret aralığı çıkarılırsa, insanlar daha fazla satın almayı tetikleyecek olan kaçırma korkusunu hissetmeye başlayacaklar. Analist: “Emtiaların çoğu, özellikle enerjiler son zamanlarda çok güçlüydü ve altın son beş aydır yatay bir piyasada sıkıştı. Altının, enflasyonist bir hedge olması gerektiği fikri kabul ediliyor” dedi. Walsh Trading eş direktörü Sean Lusk, 1.900 dolara giden yolun artık çok açık olduğunu söyledi. Lusk:”1.800 doların altındaki altın iyi bir satın alma fırsatı olarak görüldü. Bankaların gelip bu şeyi hedge edip etmeyeceğini izlemeliyiz. 2022’nin ilk birkaç ayı için beklentiler iyi. Ocak ve Şubat,” dedi.

FED politikaları etkili olacak

TD Securities küresel strateji başkanı Bart Melek, altının önümüzdeki hafta yükselmeden önce biraz nefes alması için iyi bir şans olduğunu söyledi. Altının, 2.000 doların üzerindeki 2020 rekor yüksek seviyelerinde koşmaya çalışması için ons başına 1.875 doların üzerine çıkması gerekecek. Melek: “Federal Rezerv‘in daha şahin bir anlatıya geçmesine iki ay daha var. Bu arada, daha fazla insan Fed’in enflasyonla mücadelede yetersizliğini söylemeye başladıkça altında önemli seviyeler görebiliriz. 2022’nin başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olabilir” dedi. Fed daha şahinleşip oranları artırmaya başladığında, altının ilk tepkisi daha da aşağı gitmek olacaktır. Melek, Fed’in yavaş yavaş sıkılaştırmaya devam etmesiyle uzun vadede altının hala kazanç sağlayabileceğini kaydetti. Melek: “Fed’in fon oranı 25 baz puan yükselirse ve enflasyon %4,5’te seyrediyorsa, bu hala çok destekleyici bir politikadır” dedi.
  • social-1.jpg
Önümüzdeki hafta izlenecek en önemli iki makro olay Salı günkü perakende satışlar ve endüstriyel üretim raporları olacak. ING’nin uluslararası baş ekonomisti James Knightley, “Ekim perakende satışları ve endüstriyel üretim raporları önümüzdeki haftanın öne çıkan olayları ve her ikisi de güçlü olmalı. Perakende satışlar, satılan yeni araç birimlerindeki aylık %6’lık artışla yükselirken, benzin istasyonu satışları ise %6 oranında artacak. Endüstriyel üretim, halihazırda yayınlanan ISM raporuna göre iyi bir üretim büyümesi görmelidir” dedi.

Üst Alt