Son Konu

Gmail kayıt olma nasıl yapılır, oturum nasıl açılır?

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Google tarafından sağlanana hizmetlerden birisi olan Gmail, bir e – posta hizmetidir. Diğer e – posta hizmetlerinden çok daha farklı özellikler barındıran Gmail, günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu yazımızda Gmail kayıt olma nasıl yapılır, Gmail oturumu nasıl açılır gibi sorularınızı cevaplayacağız.

Gmail’ in Özellikleri Nelerdir?
Gmail’ in en büyük özelliği, veri saklama kapasitesinin her geçen gün biraz daha artmasıdır. Genel olarak söyleneceği zaman şu anda 10 GB üzerinde veri depolama alanına sahiptir. Böylece kullanıcılar çok daha fazla sayıda mail depolama yapabilirler.

Gmail aynı zamanda POP3 hizmetini ücretsiz olarak vermektedir. Birçok servisin bu hizmeti ücretli olarak veriyor olması, Gmail kullanıcı sayısının artmasına neden olmaktadır. Gmail, masaüstü kullanımlarda iki farklı sürüm sunmaktadır. Bunlardan ilki standart sürüm olarak kabul edilmektedir. Standart Gmail sürümü içerisinde temel HTML sürümü bulunmaktadır. Bu sürüm, eski bir tarayıcı kullanan ve internet hızı yavaş olan kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Gmail, her şarttaki kullanıcısını düşündüğü için büyük beğeni toplamaktadır.

Gmail Hangouts Özelliği Nedir?
Gmail tarafından sunulan en büyük ve popüler özelliklerden birisi Hangouts hizmetidir. Gmail tarafından ücretsiz olarak sunulan bu uygulama üzerinden Google hesabı olan herkes yazılı ve görüntülü olarak sohbet edebilmektedir. Hangouts, anlık mesajlaşma uygulaması olarak da gösterilebilir.

Gmail Kayıt Olma Nasıl Yapılır?
Gmail kullanmak isteyen kişilerin öncelikle bu sisteme kayıt yaptırması gerekmektedir. Gmail kayıt olma nasıl olur sorusunun cevabı maddeler halinde şöyle verilebilir;

Birinci Adım
Google Mail sitesine girilir. Bunun için kullanılacak adres;

İkinci Adım
Google hesabı olanlar işleme devam edebilir. Google hesabı olmayanların öncelikle bir hesap açtırması gerekir. Bunun için kullanılabilecek adres;

Üçüncü Adım
Açılan sayfadaki forum eksiksiz şekilde doldurulur. Hizmet ve kullanım koşulları kabul edilerek sonraki adıma geçilir

Dördüncü Adım
Yeni açılacak sayfada Profil fotoğrafı için öneriler gelecektir. Gmail hesabı için bir fotoğraf kullanmak zorunlu değildir. İsteğe bağlı olarak konulabilir.

Beşinci Adım
Fotoğraf seçiminin ardından ekrana ‘Hoş Geldiniz’ şeklinde bir yazı ve Gmail hesabı ile neler yapılabileceği hakkında bilgi gelecektir. Bilgilerin okunmasının ardından ‘Başlayın’ yazan butona basılır

Altıncı Adım
Başlama işleminin ardından Google hesap ayarları ve kişisel bilgilerin olduğu bölüme gidilir. Artık Gmail kaydı oluşturma işlemi tamamlanmıştır. Kişi istediği zaman mail adresine gelen postaları inceleyebilir.

Gmail Oturum Nasıl Açılır?
Gmail kaydı oluşturduktan sonra kullanıcıların mail adreslerini kontrol edebilmesi için öncelikle oturum açmaları gerekmektedir. Gmail oturum açma işlemi için izlenmesi gereken adımlar ise şöyledir;

Birinci Adım
Öncelikle Gmail açmak için adrese giriş yapılır. Gmail oturum açmak için kullanılacak adres;

İkinci Adım
Açılan sayfada sağ üst tarafta yer alan ‘Oturum Aç’ sekmesine tıklanır ve mail giriş sayfasına gidilir

Üçüncü Adım
Oturum açma kısmına öncelikle mail adresi girilir. Bu adres, Gmail kaydı sırasında oluşturulan adres olmalıdır.

Dördüncü Adım
Yeni açılacak sayfadan Gmail şifresi girilir ve oturum açılır. Açılan sayfadan gelen mailler kontrol edilebilir, mail gönderilebilir.

Gmail Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?
Gmail şifresini unutan kişiler, kısa bir işlemle yeni bir şifre oluşturabilmektedir. Bunun için Gmail oturum açma işlemi gerçekleştirilir. Kişi Gmail adresini girdikten sonra şifre yazacağı bölümde yer alan ‘Şifremi unuttum’ butonuna basmalıdır. Açılacak olan sayfada yeni bir şifre alabilmek için gerekli alanları doldurduktan sonra istediği şifreyi seçebilir. Bu işlemin sonucunda maile girişlerde belirlenen yeni şifre kullanılacaktır.

Üst Alt