Son Konu

Windows 11 İçin Ücretsiz Bir Yükseltme Olacak mı?

seocu

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
windows-11-ucretsiz-yukseltme-technopat-haber.jpg

Windows 11 işletim sistemi geçtiğimiz gün sızdırılmış hatta Technopat olarak yeni Windows sürümünü düzenlemiş olduğumuz canlı yayınla beraber deneyimlemiştik. Yeni Windows sürümü için heyecanlı geri sayım devam ederken, bugün de Windows 11 ücretsiz yükseltmesi ile ilgili bazı önemli detaylar gün yüzüne çıktı.

Bildiğiniz gibi halen birçok kullanıcı Windows 7 ve Windows 8.1 işletim sistemlerini kullanmaya devam ediyor. Eğer, halen eski Windows sürümlerini kullanmaya devam ediyorsanız sizlere güzel bir haberimiz var. Kısa bir süre önce XDA Developers tarafından paylaşılan habere göre, Microsoft’un eski Windows sürümlerini kullanan kullanıcılar için ücretsiz bir yükseltme sunacağını görüyoruz.

24 Haziran tarihinde detaylandırılması beklenen Windows 11 ücretsiz yükseltmesi için paylaşılan bilgilerde, Windows 10 kullanıcılarının Windows Update üzerinden işletim sistemlerini ücretsiz bir şekilde yükseltebilecekleri söyleniyor. Bu durum Windows 7 ve Windows 8.1 sürümü kullananlar için de geçerli olacak. Fakat ücretsiz yükseltme işlemi Windows 7 ve 8.1 işletim sistemlerinde biraz farklı işleyecek. Bunun için kullanıcılar güncelleme aracını cihazlarına yükleyerek ücretsiz bir şekilde Windows 11’e geçiş yapabilecekler.

windows-11-ucretsiz-yukseltme-technopat-1.jpg

windows-11-ucretsiz-yukseltme-technopat-2.jpg

windows-11-ucretsiz-yukseltme-technopat-3.jpg

Tabii, hemen yukarıda da belirtiğimiz gibi henüz Windows 11 işletim sistemi duyurulmadı. Bu yüzden kullanıcıların ücretsiz yükseltme ile ilgili resmi detaylar için 24 Haziran tarihini beklemeleri gerekiyor.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz gün Windows 11 için ilk ekran görüntüleri sızdırılmıştı. Sızdırılan ekran görüntüleriyle beraber yeni Windows sürümünün tasarımı hakkında fikir sahibi olmuştuk.

Sızdırılan bu görseller de, Windows 11’in uygulama simgelerini, arayüzünü ve Başlat menüsü tasarımını gözler önüne serdi. Yeni işletim sisteminde görev çubuğu yerini korurken, Başlat menüsü düğmesi ve görev çubuğu uygulamalarının konumu ortaya çekilmiş, ancak bunun eskisi gibi sola doğru da kaydırılabileceğini belirtelim.

windows-11-tasarimi-1.jpg

Başlat menüsü de Windows 10’a oldukça benzer şekilde basitleştirilerek tasarlanmış. Bilgisayarı kapatma düğmeleri ve uygulama simgeleri de yerini koruyor. Ayrıca görüntülerde işletim sistemi adı da açıkça Windows 11 Pro olarak belirtilmiş.

Üst Alt