Son Konu

Kıdemli Trader, Sepetindeki 4 Coin’i ve Altcoin Tahminlerini Paylaştı!

seocu

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
What-are-altcoins.jpg

15 yıllık bir fintech ustası ve traderı olan James Putra, TradeStation Crypto’da ürün stratejisini yönetiyor. Putra, neden Ethereum’un önümüzdeki 6 ila 12 ay içinde Bitcoin’den daha iyi performans gösterebileceğini düşündüğünü açıkladı. Ayrıca, 40.000 Dogecoin’i nasıl kazara ürettiği de dahil olmak üzere portföyündeki 2 altcoin projesini paylaşıyor. İşte Putra’nın ilginç ticaret hikayesi…

15 yıllık traderın portföyü: Bitcoin, Ethereum ve 2 altcoin

Putra, 2013 yılında TradeStation’a katıldı. 2014 yılında, bir kripto ticaret bölümü kurma fırsatı ortaya çıktığında, Putra bu olanaktan yararlandı. Kripto hakkında her şeyi öğrenmek için kripto madenciliğine başladı. 2016 yılının ortalarında, Bitcoin’in boğa koşusu etrafında heyecan artmaya başladığında, ekibinin biriktirdiği paralar aniden çok değerli hale geldi. “Doğru zamanda doğru yerdeydim” dedi. “Bütün bu madencilik işlerini kripto ile yapmıştık, uzmanlığı inşa etmiştik.”
kripto-1.jpg
Deneyimli bir FX traderı olmasına rağmen, şu anda TradeStation Crypto’da ürün stratejisinden sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapan Putra, kripto ticaretini yapmaktan kaçınıyor. “Kripto ticaretinin ilk üç yılında bunun benim ticaret yapabileceğim bir varlık sınıfı olmadığını öğrendim. 20 dolardayken çok fazla Ethereum aldım ve 40 dolara sattım. Harika bir trader olduğumu düşündüm. Eğer onları satmasaydım, çok daha iyi bir konumda olurdum,” ifadelerini kullandı.

Putra, coin alıp satarak büyük kazançlar elde edebilecek yetenekli traderlar olduğuna inanıyor, ancak Ethereum ticaretinden sebebiyle, satın al ve tut stratejisine bağlı kalmayı sürekli hatırladığını söylüyor. Yatırım portföyü, yüzde 90-95 oranında “uzun vadeli bir yatırım” olarak hizmet eden Bitcoin (BTC)’den oluşuyor. İkinci en büyük pozisyonu, merkezi olmayan finans potansiyeline ve Ethereum 2.0’ın stake etme yeteneklerine dayanan Ethereum (ETH).
money-qi70-wo.jpg
Yanlışlıkla 40.000 DOGE üretmek

Putra, özellikle bir Bitcoin maksimalist olmadığını, ancak kripto evrenindeki binlerce altcoin üzerinde gerekli özeni gösterecek zamana sahip olmadığını söyledi. Sahip olduğu iki altcoin’i, az çok tesadüfen edindiğini belirtti. Putra, kripto meraklısı günlerinde kripto hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir arkadaşıyla Litecoin madenciliği yapmaya çalışıyordu. Uygulamaya özel entegre devre (ASIC) madencileri satın almış ve nasıl kullanılacağını tam olarak bilmediği bir ayarı açmıştı. Birkaç gün sonra, madenciliği, Litecoin gibi bir tür scrypt tokenı olan 40.000 Dogecoin (DOGE) ile sonuçlandı.

Putra’nın sahip olduğu bir diğer altcoin ise Helium’dur (HNT). Bir arkadaşından kolay ve gürültüsüz madencilik deneyimini duyduktan sonra dışarı çıktı ve HNT tokenlarını çıkarmak için gerekli olan cihazı satın aldı. “Asla bir makbuz veya e-posta onayı almadım. Soyulduğumu veya çalındığını düşündüm. Altı ay sonra bu paket kapıma geldi. Fişe taktım. Bir hafta içinde Helium’dan 7.000 dolara yakın para kazandım.”
dogecoin-shiba-inu-1.jpg
Putra, henüz yeni ve “kanıtlanmamış” bir teknoloji olmasına rağmen, Helium’u sevdiğini çünkü madencilerin veya yatırımcıların ek iş olarak kullanabilecekleri herhangi bir varlık üzerinde bullish düşündüğünü söyledi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Helium, düşük güçlü Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazlarının internet üzerinden veri göndermesine izin veriyor.

Ethereum: arz kıtlığı nedeniyle gerçek değerini görememiş bir varlık

Putra, Ethereum’un performansı konusunda heyecanlı. Bitcoin, TradeStation’ın işlem hacminin kabaca yüzde 70’ini oluşturarak yıla başlarken, Ethereum’un bugün işlem hacminin neredeyse yüzde 70’ini oluşturduğunu kaydetti. “Kişisel görüşüme göre, Ethereum çok ucuz görünüyor” dedi. “Talep karşısında arz sıkıntısına baktığınızda, giderek daha fazla ETH, ETH 2.0 stake node’larına kilitleniyor. İnsanların ticaret yapması için bile mevcut olan çok küçük bir ETH yüzdesi var, bu yüzden sadece arz kıtlığına neden oluyor.”
ETHEREUM-ALL-TIME-HIGH-scaled-1.jpeg
Ether için staking talebine ek olarak, ETH London güncellenmesinden bu yana 479.730 ETH tokenı yakıldı ve dolaşımdaki arzı daha da azaldı. “Önümüzdeki altı ila 12 ay içinde, ETH’nin bu arz sıkıntısı nedeniyle Bitcoin’den daha iyi performans gösterme olasılığının güçlü olduğunu düşünüyorum” dedi. Bununla birlikte, ETH 2.0 çıktıktan sonra, “yakın vadede Ethereum tutmak istemeyecektir” çünkü artık birçok insan ETH 2.0 satma erişimine sahip olacak.

Üst Alt