Son Konu

Süper Kahraman Filmlerini Küçümseyen Scorsese'e Bir Tepki De Nick Fury'den

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Dünyanın en ünlü yönetmenlerinden biri olan Martin Scorsese'in süper kahraman filmlerini eleştirmesi ve Empire dergisinde "bu filmleri izlemiyorum çünkü onlar sinema değil" şeklinde yorum yaparak küçümsemesi çeşitli kesimlerin tepkilerini çekmişti.

Süper kahraman filmleri dendiğinde akla ilk gelen isimlerden biri olan, MCU'daki Nick Fury rolüyle tanıdığımız Samuel L. Jackson da Scorsese'in yorumlarına kendi tarzıyla cevap verdi. Variety sitesine konuşan Jackson insanların farklı fikirlere sahip olmasının normal olduğunu söyleyerek, Sıkı Dostlar, Taksi Şoförü gibi filmlerin yönetmeni Scorsese'e de laf atmayı ihmal etmemiş.

"Yani, bu Bugs Bunny'e komik değil demek gibi bir şey. Film filmdir. Ona bakarsanız Scorsese'in işlerini de herkes beğenmiyor. Herkesin kendi fikri var ve bu normal bir şey. Bu, kimseyi film yapmaktan alıkoyamayacak" diyor.

Scorsese'e tepki gösterenler arasında Guardians of the Galaxy ve The Suicide Squad gibi filmlerin yönetmeni James Gunn da var. Gunn, "Scorsese keşke böyle bir eleştiri yapmadan önce bir süper kahraman filmi izlemiş olsaydı" diyerek Scorsese'in Günaha Son Çağrı filmini örnek vermiş. "O zamanlar filmi izlemeden eleştirenlere çok kızmıştım, şimdi aynısını Scorsese yapıyor" diyor Gunn.

Scorsese verdiği röportajda şu cümleleri kullanmıştı: "Bu filmleri izlemiyorum. Aslında denedim, biliyor musunuz? Ama sinema bu değil. Bunlar için aklıma gelen en yakın şey, aktörleri içinde bulundukları koşullardan ellerinden gelenin en iyisini yapmış olsalar da, lunapark oluyor. İnsanların, diğer insanlara duygusal, psikolojik deneyimlerini aktarmayı denedikleri sinema bu değil".

Tabii ki Scorsese de herkes gibi fikirlerini söylüyor ama ünlü yönetmenin bu düşünceleri elbette panayırlara, lunaparklara benzettiği filmlerin çekilmesine engel olmayacak.

Üst Alt