Son Konu

Aynı Anda 10 Çocuk Dünyaya Getirdiğini Söyleyen Kadının Kocası: 'Bebeklerin Var Olduğuna İnanmıyorum'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-3d559c54ce9282725f063b14d0bfa3fe60587530.jpg

Geçen hafta tıpkı anda 10 çocuk dünyaya getirdiğini söyleyen ve Guinness Rekorlar Kitabı'na girdiği belirtilen bayanın eşi, bebekleri hiç görmediğini ve var olduklarına inanmadığını söyledi. Doğumun gerçekleştiği belirtilen hastanelerden de teyit gelmezken, bayan tezleri yalanladı.

Güney Afrika'nın Gauteng vilayetinde yaşayan 37 yaşındaki Gosiame Thamara Sithole isimli bayan, 7 erkek 3 kız olmak üzere 10 çocuk dünyaya getirdiğini açıklamış ve milletlerarası basında rekor kırdığı haberleri yer almıştı. Ancak Sithole'un eşi ve hastaneden doğum haberinin şaibeli olduğuna dair açıklamalar geldi. 

Sithole'un eşi Tebogo Tsotetsi, doğum haberinden beri ne eşini ne de bebekleri gördüğünü söyledi. Tsotetsi ailesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, 10 bebeğin ortada olmadığı ve tüm uğraşlarına karşın Sithole'ye ulaşılamadığı belirtildi.

'Çocukların var olduğu kanıtlanana kadar bağış yapmayın'

Tsotetsi ayrıyeten, birçok kişinin 'anneye' çocuk yardımı için para bağışladığını belirterek bağışçılara, çocukların var olduğu kanıtlanana kadar para göndermemeleri davetinde bulundu. 

Mahallî gazete Pretoria News'e konuşan Tsotetsi, "Aldığımız mali dayanak için herkese teşekkür ediyorum, lakin tıpkı vakitte herkesi bebekleri görene kadar hesaplarımıza para yatırmamaya çağırıyorum" dedi.

Bayanın hastanede kaydı yok

Sunday Times ise bayanın doğum yaptığını söylediği Louis Pasteur Hastanesiyle irtibata geçtiklerini lakin yetkililerin hasta kayıtlarında Sithole'un isminin bulunmadığını aktardıklarını yazdı. 

Birtakım haberlerde ise kadının Steve Biko Hastanesi'ne sevk edildiği belirtilirken kelam konusu hastane de bu bilgiyi doğrulamadı. 

Hastanenin CEO'su Dr Mathabo Mathebula, "Sithole, cumartesi günün hastaneye gelerek bebeklerini görmek için yenidoğan ünitesine gitmek istediğini söyledi. Louis Pasteur yetkilelerinin kendisine bebeklerini bu hastaneye sevk edeceklerini söylediğini belirtti. Fakat bizim hastanemizde değil" dedi.

Bebeklerin fotoğrafları da paylaşılmadı

Kelam konusu doğumun gerçekleştiğini şimdiye kadar hiçbir tabip teyit etmezken, bebeklerin fotoğrafları da hiçbir toplumsal medya platformunda yer almadı. 

Gauteng vilayetinin Toplumsal Hizmetler Sözcüsü  Feziwe Ndwayana da Sithole'e ulaşamadıklarını ve bu yüzden doğumun gerçekleştiğini onaylayamadıklarını söyledi.

Argümanları yalanladı

Bebeklerin var olup olmadığı tartışmaları devam ederken Sithole, mahallî bir gazeteciye yaptığı açıklamada, Tsotetsi ailesinin savlarını reddetti, 10 çocuk doğurduğunu ve kayıp olmadığını söyledi. Sithole, Tsotetsi ve ailesinin siyasetçilerle işbirliği yaptığını ve bağış paralarını almak için kendisini kullanmak istediklerini söyledi. 

Tsotetsi, 8 Haziran'da ise doğumun gerçekleştiğini teyit etmiş ve  "Buna inanamadım. Kendimi Rab'ın seçilmiş çocuklarından biri üzere hissettim. Dışarıdaki birçok insan çocuk isterken bize bu türlü bir şey vermesi bir mucize. Bir insanın nitekim sekiz çocuğa gebe kalıp kalamayacağı konusunda araştırmalar yaptım. İkizleri, üçüzleri ve hatta dördüzleri biliyordum lakin bu türlü bir şeyi bilmiyordum. Ama eşimin tıbbi kayıtlarını gördükten sonra daha da heyecanlandım. Çocuklarımı kollarıma almak için sabırsızlanıyorum" diye konuşmuştu. 

Eğer Sithole'in 10 bebek doğurduğu teyit edilirse Guinness Rekorlar Kitabı'na girebilecek. Bir ay önce dokuz çocuk doğuran Faslı Malian Halima Cissé Guinness Rekorlar Kitabı'na girmişti. Ondan evvel ise 'rekor', 7 çocuk doğuran ABD'li Nadya Suleman'daydı.

Üst Alt