Son Konu

Ordu ve Ağrı Belediyesi'nden, AKP'li Ayvalı'nın Kurucusu Olduğu Şirkete 352 Bin Liralık Anket İhalesi

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-a8244f3e03d61a578efa6e5af935e808bb3b2ed6.jpg

AKP Tanıtım ve Medya Lider Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı’nın kurucusu olduğu şirket AKP’li Ordu ve Ağrı Belediyesi'nde 352 bin liralık anket ihalesi alırken, daha evvel Konya Büyükşehir Belediyesi şirkete 209 bin TL’ye anket yaptırmıştı.

Ayvalı, 2018 yılında iki ortağıyla birlikte Nev Bilgi Danışmanlık isimli bir şirket kurdu. AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi’nin 13 Kasım 2019 tarihinde “Yerel İdarelerin Toplumsal Medya Aracılığıyla Bilinirliği Anketi” ismi altında düzenlediği anket ihalesinin AKP’li Ayvalı’nın şirketine 209 bin 250 TL’ye verildiğinin ortaya çıkması da tartışmalara neden olmuştu. Bu tartışmalarından akabinde da 9 Mart 2020 tarihinde AKP’li Ayvalı’nın paylarını devrederek şirketten ayrıldığı lakin AKP’li belediyelerin şirkete ihale vermeye devam ettiği ortaya çıktı.

İki belediyeden ihale aldı

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere nazaran, AKP’li Ordu Büyükşehir Belediyesi, 1 Nisan 2021 tarihinde “Memnuniyet Anketi İdaresi, Kıymetlendirilmesi ve Raporlanması Hizmet Alımı” ismi altında bir ihale düzenledi. Pazarlık yordamıyla düzenlenen ihaleye yalnızca Nev Bilgi Danışmanlık Şirketi katıldı ve AKP’li Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin ihaleyi 252 bin bin TL’ye bu şirkete verdiği açıklandı.

Birgün'den İsmail Arı'nın haberine nazaran, AKP’li Savcı Sayan’ın başkanlığını yaptığı Ağrı Belediyesi de 16 Nisan 2021’de “Anket İdaresi ve Gerçekleştirilmesi Hizmet Alım İşi” ismi altında bir ihale düzenledi. Bu ihaleye de Nev Bilgi Danışmanlık Şirketi’nin tek başına katıldı. Ağrı Belediyesi ihaleyi 100 bin 200 TL’ye Nev Bilgi Danışmanlık Şirketi’ne verdi.

"AKP ile FETÖ kol kola" demişti

Emre Cemil Ayvalı, daha evvel AKP Tanıtım ve Medya Lider Yardımcılığı misyonunu yürütürken bir televizyon programında, AKP’nin FETÖ ile kol kola yürüdüğünü söylemesi üzerine kamuoyunda ve partisinde oluşan reaksiyonların akabinde istifa etmişti. Ayvalı’yı istifaya götüren, “Bir tarafta, çok açık söylüyorum, darbeci Kemalist gelenek vardı, bir tarafta FETÖ vardı ve bunları birbirine kırdırmak suretiyle yol almak mecburiyetinde kaldım 2010’a kadar. Problem bu” kelamları uzun bir mühlet tartışılmıştı.

Bu açıklamalarından bir gün sonra istifa eden Ayvalı, AKP Tanıtım ve Medya Lider Yardımcılığı misyonunu istifasından 10 ay sonra, yani geçtiğimiz nisan ayında tekrar üstlendi.

Üst Alt