Son Konu

Fenerbahçe SK, Kongrede Espor Şubesinin Açılmasına Karar Verdi

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-c692d6d14f1a35e6fddff51e9a496f89693aa1e3.jpg

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Fenerbahçe'nin kongresinde, espor şubesinin açılmasına onay verildi.

Espor şubesinin açılması kabul edildi.

Fenerbahçe'nin hali hazırda bir espor grubu bulunuyor. Ama bu ekip direkt olarak kulübe değil, 1907 Fenerbahçe Derneği'ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

LoL başta olmak üzere birçok oyunda uğraş eden 1907 Fenerbahçe Espor, kongrede alınan kararla birlikte artık direkt olarak kulüp bünyesinde olacak.

Bununla birlikte grubun isminin Fenerbahçe Espor olarak değiştirilmesi bekleniyor. Ali Koç ise, geçen hafta katıldığı yayında esporu bir spor olarak görmediğini belirtmişti.

Ali Koç: ''Espor bana nazaran tam bir spor değil.''

Habertürk'te bir programa katılan Fenerbahçe başkanı Ali Koç, önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan başkanlık seçiminden evvel kulüp hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu.

3 yıllık sportif ve ekonomik manada yaptıklarından bahseden Koç, espor hakkında da görüşlerini aktardı.

Ali Koç, “Espor ne yazık ki, ne yazık ki diyorum zira saatlerce bilgisayarın önünde oturuluyor. Bana nazaran tam spor değil fakat ismi espor. Ancak o denli espor turnuvaları var ki finallerini 400, 500, 600 milyon kişinin canlı izlediği noktaya gelinmiş vaziyette.” dedi.

Espor hakkında olumlu niyetlere sahip olmayan Ali Koç, bu fikirlerine karşın esporun milyonlar tarafından takip edildiğini belirtti.

Ayrıca Wimbledon gibi üst seviye spor tertiplerinden daha fazla kişinin espor takip ettiğini söyleyen Koç, gelecekte taraftarların ilgi alanı olabileceğini belirtti.

1907 Fenerbahçe Espor, kulübe dahil olacak.

Ali Koç, espor hakkındaki kanılarına karşın espora takviye vereceklerini ve yatırım yapacaklarını belirtmişti.

Espordan gelir elde edebileceğini bilen Fenerbahçe, yapacağı yatırımlar ile birlikte espor ekibinin daha da büyütmesi bekleniyor.

Tahminen de yurt dışından sürpriz isimler, grubun kulübe bağlanmasıyla birlikte Fenerbahçe Espor ekibine dahil olabilir.

İlginizi Çekebilir

Üst Alt