Son Konu

Blizzard'ın Karakter Klonlama İçin İstediği Ücret Oyuncuları Sinirlendirdi

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
content_6094fc7e96dba_71470.jpg

Blizzard, World of Warcraft: Burning Crusade Classic'in çıkış tarihiyle birlikte Dark Portal Pass, Deluxe Edition ve karakter klonlama gibi ek servislerin de fiyatlarını açıkladı ve durum oyuncular açısından hiç de iyi görünmüyor diyebiliriz.

Önce fiyatları söyleyelim. Dark Portal Pass 40$, Deluxe Edition 70$, karakter klonlamak ise 35$.

Dark Portal Pass, bir Burning Crusade Classic karakterinizi boostlamanızı sağlıyor ve ırka özel binek, birkaç çanta, bir miktar altın gibi ekstraları da var. Deluxe Edition ise Dark Portal Pass içeriğine ek olarak özel bir binek, özel kostüm ve özel eşyalar da içeriyor. Bunlar zaten standart şeyler. Tepki alan ise karakter klonlamanın fiyatı.

Şimdi durum şöyle. Çıkış tarihi haberinde de okumuş olduğunuz üzere Burning Crusade ile birlikte oyuncular ister klasik sunucuda kalmayı tercih edecek, ister Burning Crusade sunucularına geçecekler. Blizzard karakterinizin bir kopyasını her iki tarafta da yaratmış olacak, bunlardan birini seçtiğinizde diğerini kullanamaz hale geleceksiniz. Yani "ben TBC oynamak istiyorum" derseniz klasik sunuculardaki karakteriniz pasif duruma alınacak.

Amaaaa. 35$ verirseniz pasif karakter de aktifleşecek, yani istediğiniz zaman TBC, istediğiniz zaman vanilla sunucudaki karakterinizle oynayabileceksiniz. Buradaki detay şu, Blizzard karakter klonlamak için ekstra bir çaba göstermiyor bu parayı verdiğinizde. Karakterler zaten klonlu, sizden bu karaktere erişebilmek için para istiyor ve bunun fiyatı da 35$ (280 TL) gibi yüksek bir miktar.

Başta Reddit olmak üzere WoW ile ilgili forumlarda bu fiyata ciddi tepkiler var. Bu servisin paralı olacağı biliniyordu, ama çoğu kişinin tahmin ettiği fiyat 10$ civarındaydı. Bu hamle muhtemelen çoğu kişinin zoraki olarak TBC'ye geçmesine neden olacak ve Classic'teki oyuncu sayısı da ciddi anlamda düşecek. Blizzard tepkiler üzerine fiyatta değişime gider mi, ya da bu konuda bir açıklama gelir mi, önümüzdeki günlerde görürüz.

Üst Alt