Son Konu

FIFA Oyuncusu Isopowerr: '' FIFA 22 için En Büyük Hedeflerimden Bir Tanesi Avrupa'da Kupa Kazanmak.''

Garfield

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-36d69d90a5f294e4d503f77bfd510c1e88d4d201.jpg

Futbolist'in FIFA oyuncusu İsmail Can "Isopowerr" Yerinde ile birlikte bir röportaj gerçekleştirdik. Röportaja içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Onedio Gaming: TESFED tarafından düzenlenen FIFA turnuvalarında 2 şampiyonluk yaşadın. Bize bu şampiyonlukların hikayesini anlatır mısın?

Isopowerr: 2 final maçını arka arkaya oynamanın zor olacağını biliyordum. Bu sebepten turnuvaya 1 ay kala daha sıkı bir antrenman programı ile hazırlandım. Mental olarak da zor bir turnuva olmasına rağmen iyi hazırlandığımı düşünüyorum. Sonuçta ortada 2 kupa var ve oradan sıfır kupayla da ayrılabilirdim ama iki kupayı da kazanmayı başardım.

Onedio Gaming: Ülkemizde çok yetenekli FIFA oyuncuları var. Türkiye’deki FIFA topluluğu hakkında neler söylemek istersin?

Isopowerr: FIFA topluğunda çok iyi oyuncular olduğunu düşünüyorum. Bu turnuvanın elemesi bile gerçekten zorlu ve sıkı geçti. 1-2 sene öncesine kadar elemelerin bu kadar zorlu geçtiğini düşünmüyorum. Bir lig düzenlenirse eğer Türkiye’deki FIFA oyuncularının seviyesini en az 1-2 kademe yukarı çekeceğine inanıyorum.

Onedio Gaming: FUT modunda kadronuzu nasıl kuruyorsunuz? Gerçek hayatta sevdiğiniz oyuncularla mı yoksa oyunun gerçeklerine göre mi bir kadro kuruyorsunuz?

Isopowerr: Genellikle FUT kadrosu kurarken tabii ki meta oyuncular ağırlıklı bir kadro kurmak daha sağlıklı oluyor. Turnuvalar dışında, meta olmasa da daha çok keyif aldığım için sevdiğim oyuncularla oynamayı tercih ediyorum.

Onedio Gaming: Profesyonel bir FIFA oyuncusu olarak antrenmanların ve çalışmaların nasıl oluyor?

Isopowerr: Antrenmanlarımı genellikle profesyonel oyuncularla maç yaparak tamamlıyorum. Onun dışında oyunda etkili olduğunu düşündüğüm skilller olursa antrenman arenasında onların üzerinde duruyorum.

Onedio Gaming: Senin FIFA’da keşke şu da olsun dediğin bir şey var mı? 

Isopowerr: Ben taktiklerin daha kapsamlı olmasını isterdim. Mesela kornerlerde ön direkte kimin duracağını veya penaltı atışlarında ilk ve son kimin vuracağını belirleyebilirsek daha iyi olurdu. Onun dışında bir de güçlü bir Türk ikon kartı olsa onu da kullanmak isterdim.

Onedio Gaming: Bir FIFA oyuncusu sence oyunun başında neler yapmalı? ‘FP’ çekip ‘draft’ oynamalı mı yoksa paket mi açmalı? Senin oyunun başındaki taktiklerin nelerdir?

Isopowerr: Ben oyun başında genellikle ‘FIFA points’ ile ‘draft’ girip o şekilde ilerliyorum. Hem oyuna daha fazla alışıyorum hem de o sırada takımı güçlendirebiliyorum. Tabii ‘FIFA points’ limitiniz yüksek ise yarısı ile ‘draft’ yarısı ile paket açmak daha mantıklı olur.

Onedio Gaming: FIFA 22, önümüzdeki aylarda çıkacak. Profesyonel bir oyuncu olarak FIFA 22’den beklentin nedir? Ayrıca FIFA 22’deki hedeflerin nelerdir?

Isopowerr: FIFA 22 için beklentim yetenekli ve iyi oyuncuların daha ön plana çıkabileceği bir ‘Gameplay’. FIFA 22 için en büyük hedeflerim ise Dünya Kupası’nda mücadele etmek ve Avrupa’da bir kupa kazanmak.

Onedio Gaming: Çok önemli desteklerin var Red Bull ve Futbolist gibi. Bu iki gücün arkanda olması hedeflerini şekillendirmene katkı veriyor mu? Uzun vade hedeflerini daha büyük tutmanı sağlıyor mu?

Isopowerr: Hem Red Bull hem de Futbolist bana çok iyi bir şekilde destek sağlıyor ve yardımcı oluyor. Turnuvalara hazırlanırken ve ileriye dönük planlarımda bana çok yardımcı oluyorlar. Böyle büyük markaların bana destek olması da ayrıca bir motivasyon kaynağı benim için.

Onedio Gaming: Röportaj teklifimizi kabul ettiğin için teşekkür ederiz, eklemek istediğin bir şey var mıdır?

Isopowerr: Ben teşekkür ederim.

İlginizi Çekebilir

Üst Alt