Son Konu

God of War’un Yönetmeni Cory Barlog, Kratos ile Faye’nin Hikayesini Anlatmak İstiyor

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
content_63548.jpg

PlayStation Access, Cory Barlog ile gerçekleştirdikleri bir röportajı paylaştı. Bir saat süren röportajda Barlog’un oyun endüstrisindeki kariyerinden, PS4’ün ve genel olarak oyun dünyasının en başarılı oyunlarından birisine yönetmenlik yapmasına kadar çeşitli konular paylaşılıyor.

Barlog, Faye’nin benimsediği, empati kurduğu bir karakter olduğunu belirtiyor. Çocuğunun o büyüme çağlarında yanında olamaması kendisinin durumuna benzetirken, Kratos’un Atreus’u yetiştirmesi, rehberlik etmesini de kendi çocuklarını yetiştirirken eşinin oynadığı role benzetiyor.

Röportajda, Barlog’un işaret ettiği noktalardan birisi de Faye’nin ne kadar önemli bir figür olduğu. “Faye, hepsinden daha güçlü ve evrende pek çok şeyin kontrolü onun elinde. Bunu nasıl veya ne zaman anlatırız bilemiyorum, ama gerçekten Kratos ile Faye’nin tanışma hikayesini anlatmak istiyorum” diyor.

Oyunun hemen başında Faye’nin cenaze törenini gerçekleştiriyorduk. Dolayısıyla kendisiyle detaylı bir tanışma gerçekleştiremedik. Oyunun ilerleyen kısımlarında diğer adını öğrenmiş ve Nors Mitolojisinden önemli bir figür olduğunu fark etmiştik. Gerçek kimliğini neden gizlemek durumunda kaldığı gibi noktalar ise açıklığa kavuşmamıştı. Barlog’un bu açıklaması ilerleyen dönemlerde hikayenin bu yönünün de bizlerle paylaşılabileceğine işaret ediyor. İlgi çekici bir hikaye olacağına şüphe yok. Esas mesele bu hikayeyi ne zaman paylaşacakları.

Barlog, oyundaki favori anlarını da paylaşmış. "Boş bir saatim var, ne yapsam" diye düşünüyorsanız videonun tamamını izleyebilirsiniz.

Üst Alt