Son Konu

Amerikan Filmlerinde İnsanın İster İstemez Özendiği 21 Şey

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-5edda9596d6ed49037852c967ce1b40d8dc73866.jpg

Aslında bunları istemek özentilik sayılır mı çok da emin değilim. Bir deneyip kendi hayatımıza geri dönsek de olur.

1. Pontiac, Chevrolet stilinde klasik bir otomobile sahip olmak.

2. Ağaçlı, tertemiz, geniş bir caddenin kenarında bahçeli, garajlı, müstakil bir meskende oturmak.

3. Meskeninin art bahçesinde bir Pazar günü komşuyla birlikte barbekü yapmak.

4. Konutunda parti verip cümbüşün tabanına vurmak, akabinde polislerin gelmesiyle partiyi sona erdirmek.

5. Central Park'ta sabah koşusu yapmak.

6. Tavanı eğimli, kapısında "Rahatsız Etme!" tabelalı odanın penceresinden çıkıp gecenin bir yarısında çatıda oturmak.

7. San Francisco'nun inişli çıkışlı caddelerinde gazı kökleyip otomobille uçmak.

8. "Ben vergi veren bir Amerikan vatandaşıyım, buna hakkınız yok. Burası özgür bir ülke. Beni anlıyor musunuz?" diye bağırıp ortalığı ayağa kaldırmak.

9. Buzdolabını açıp, epey büyük beyaz şişedeki sütü ağzına dikip içmek.

10. Üniversitelere girebilmek için imtihana girmek yerine müracaatın kabul edilmesini beklemek.

Müracaat sonucu postayla geldiğinde ailenle birlikte heyecanlanması.

11. Cadılar Bayramı'nda enteresan bir kostüm giyip cümbüşün tadını çıkarmak.

12. Sevgilinin meskenine gidip odasına pencereden girerek sürpriz yapmak.

Babası odaya girince geldiğin yerden tüymek.

13. Bir lokantada beyaz önlüklü bir bayan garsonun ortada bir, ''bayım kahvenizi tazelememi ister misiniz?'' diye sorması.

Cam sürahide görünen kahve de çok koyu görünür.

14. Arkadaşlarla toplanıp ateş başında marshmallow közlemek.

15. Lisede futbol kadrosunun güzel kaptanı olup okulun tanınan amigo kızıyla çıkmak.

16. Çizgi roman satan dükkanları her köşebaşında bulabilmek.

17. Kahvaltını çabukla yaptıktan sonra çantanı alıp sarı okul servisine koşmak.

Sürücüye de "Günaydın Bayan Morrison..." dedik mi tamamdır.

18. Otomobille açık hava sinemalarına gidebilmek.

19. İşten meskene geldikten sonra telefonun telesekreter tuşuna basıp sesli iletileri dinlemek.

"Ben Jack, bildirinizi bırakın..."

20. Geç bir vakitte işten çıktığında bara uğrayıp, iki tek attıktan sonra hiç kasmadan yeni beşerlerle tanışmak.

21. Babanın ısrarlarına dayanamayarak yaptığı ağaç meskene gidip ortada baş dinlemek.

Üst Alt