Son Konu

Piknik İçin Evden Çıkmışlardı: İstanbul'da 3 Kız Çocuğu Kayıp

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-a875d386bf6c2fbf1dfef649d538207b64772444.jpg

İstanbul Hadımköy'de 15 yaşındaki Eslem Tuana Yüksel, 13 yaşındaki Efsa Yüksel ve 11 yaşındaki Nazar Memiş isimli çocuklara dün akşam saatlerinden beri ulaşılamıyor.

Hadımköy’de oturan 15 yaşındaki Eslem Tuana Yüksel, 13 yaşındaki Efsa Yüksel ve 11 yaşındaki Nazar Memiş’e dün akşam saatlerinden beri ulaşılamıyor. Eslem Tuana Yüksel, Efsa Yüksel ve Nazar Memiş ailelerine piknik yapacaklarını söyleyerek dışarı çıktı. 

Kızlar geri dönmeyince aile aramaya çıktı. Kızlarını bulamayan aileler polise haber verdi. Polis ekipleri kayıp kızları bulmak için çalışma başlattı.

‘Piknik yapacağız diye konuttan çıktılar, akşam dönmediler’

Kayıp Eslem Tuana  ve Efsa'nın annesi Semra Yüksel, “İki kızım saat 17.30 üzere 'bahçede piknik yapacağız' diyerek konuttan çıktı. Ben de müsaade verdim. Meskende çantalarına kıyafet koydular. Kıyafetleri sorduğumda 'anne arkadaşıma vereceğim ve kıyafetlerle bebeklerimize kıyafet dikeceğiz' dediler. Akşam hava kararınca meskene gelmediler. Ben de dışarı bakmaya çıktım. Yolda üçüncü kaybolan kızın annesini gördüm. O da kızını aramaya çıkmıştı. Lakin kızlarımızı bulamadık" dedi.

‘Polis kızların otobüs kartlarını denetim etti ve kullanılmamış’

Anne Semra Yüksel, “Polis kızların otobüs kartlarını denetim etti ve kullanılmamış. Yeniden büyük kızım Eslem Tuana, en son toplumsal medya üzerinde Özbek bir şahıslarla konuşmuş. O şahsa 'ben basketbol oynamaya gideceğim' demiş. Artık bu Özbek kişi gözaltına alındı" diye konuştu.

‘Kardeşiniz sizi bekliyor, sizi çok seviyorum ne olur geri dönün’

Anne Yüksel, "Eslem Tuana, Efsa ve Nazar ortalarında diğer bir kız arkadaşlarına, 'biz üniversiteyi kazanınca Kore'ye gideceğiz. Korece öğreneceğiz' demiş. Eslem Tuana ve Efsa bu kore dizilerinin hayranıydı. Polis kızlarımın tabletlerini inceledi, gördük ki daima onları izlemişler. Buradan kızlarıma sesleniyorum. Biz size bir şey yapmayacağız. Lütfen konuta dönün. Kardeşiniz sizi bekliyor. Sizi çok seviyorum ne olur geri dönün" ifadelerini kullandı. 

‘Evde bile yalnız duramayan bir çocuktu’

Nazar'ın annesi Semiha Memiş ise, “Nazar arkadaşlarıyla piknik yapmak için meskenden çıktı. Yanına bir çanta da aldı. Çantanın içine baktığımda yalnızca oyuncak vardı. Bizim çocuğum akşam ezanı okunmadan meskene gelirdi. Konutta bile yalnız duramayan bir çocuktu. Nazar yavrum perişan oldum. Korkup da gelmemezlik yapma" diye seslendi.

Üst Alt