Son Konu

60'a Yakın Ev Yandı! Artvin'deki Köy Yangını Kontrol Altına Alındı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-f7aea2c3ccda33988ecd0311051700eeb68361c2.jpg

Artvin’in Yusufeli ilçesine bağlı Dereiçi köyünde çıkan ve rüzgarın da tesiriyle etraftaki meskenlere sıçrayan yangın denetim altına alındı. Artvin Valisi Yılmaz Doruk, yangında can kaybı olmadığını, 60'a yakın meskenin yandığını söyledi.

Yusufeli ilçesine bağlı Dereiçi köyünde öğlen saatlerinde ahşap bir meskende yangın çıktı. Alevler rüzgarın da tesiriyle kısa müddette yayılarak etraftaki meskenlere de sıçradı. İhbar üzerine köye, belediyeye ilişkin itfaiye grupları ile Orman Müdürlüğü’ne bağlı arazözler ve sıhhat grupları sevk edildi.

İçişleri'nden açıklama

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı yangınla ilgili, 'Yusufeli İlçemize bağlı 170 haneli Dereiçi Köyü’nde bir meskende başlayan yangın diğer meskenlere sıçramıştır. Gerekli müdahaleler AFAD uyumunda yapılmaktadır. Can kaybı bulunmamaktadır. Söndürme çalışmaları devam etmektedir. Geçmiş olsun, Allah beterinden korusun' dedi.

Yangından birinci imgeler

Helikopter talep edildi

Yusufeli ilçe belediyesi ile Orman Müdürlüğü’nden takımların müdahale ettiği yangın için tüm ilçelerden destek itfaiye araçları köye yönlendirildi. Yangına havadan müdahale için yangın söndürme helikopteri istendi.  

Yangında birinci belirlemelere nazaran can kaybı olmadığını açıklayan Özdemir, çok sayıda konutun yandığını belirtti.

Vali: "Yangın denetim altında, can kaybı yok"

Yangın takımların müdahalesiyle denetim kontrol altına alındı. 

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, DHA muhabirine telefonla yaptığı açıklamada bir çatıda çıkan yangının bitişikteki samanlıklara sıçraması sonucu alevlerin rüzgarın tesiriyle yayıldığını söyledi. 

Vali Doruk, "176 haneli köyde çıkan yangın saat 17.30 prestiji ile denetim altına alındı. Lakin şiddetli lodos var. Rüzgar zıt tarafta esiyor. Bu nedenle tehlike geçmiş değil. Tüm ilçelerden gelen itfaiye grupları alevlere müdahale ediyor. Can kaybımız yok. Birinci tespitlere nazaran 35 binada 60’a yakın mesken yandı. 3 hayvan ise telef oldu. Takımlarımız alevlere müdahale ediyor. Alevlere yakın hanelerde yaşayanlar da tahliye edildi” dedi.

Üst Alt