Latest Thread

Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Plakaya yazılan otoyol ücreti nasıl ödenir?

moderatör

Yönetici
Mesajlar
1,296
Tepkime puanı
1
Puanları
6
Yaş
33

Otoyol ücretini nasıl öderim?​

Otoyol Geçiş ücretini Kredi Kartı veya Banka Kartı ile ödeyebilir miyim? Otoyolumuzun gişeli bölgelerinde, kullandığınız mesafeye göre ücretinizi Kredi Kartınızla, Banka Kartınızla ya da Nakit olarak çıkış gişesinde ödeyebilirsiniz.

Karayolları geçiş ücreti nereye ödenir?​

İhlali Geçiş Ödemeleri İçin Ziraat Bankası ve Halkbank Şubelerine Başvurabilirsiniz. Değerli Yolcularımız, İhlalli geçiş yapan araç sahipleri, 6001 sayılı Kanun uyarınca, geçiş tarihini izleyen 15 (On beş) gün içinde geçiş ücretini cezasız ödemek için aşağıdaki bankalara başvurabilirler.

Ücretli geçiş nasıl ödenir?​

Gişesiz Otomatik Geçiş sistemini, HGS ile kullanabilirsiniz. Gişeli Geçiş sisteminde ise HGS kullanımının yanında Nakit / Banka Kartı / Kredi Kartı ile ödeme yapabilirsiniz. HGS etiketiniz yok ise Nakit / Banka Kartı / Kredi Kartı ile ödeme yapabilmek için bilet almayı unutmayınız. Lütfen biletinizi kaybetmeyiniz.

Otoyol geçiş ücreti nakit ödenir mi?​

2.OTOYOL ÜCRETİNİ KREDİ KARTI VEYA BANKA KARTI İLE ÖDEYEBİLİR MİYİM? Evet, NAKİT gişelerinde ya da etiket ile ödeme yapılmadığı durumlarda OGS/HGS gişelerinde geçiş ücretini Kredi Kartınızla, Banka Kartınızla ya da Nakit olarak ödeyebilirsiniz.

PTT HGS ödemesi nasıl yapılır?​

PTT işyerlerinden alınan HGS ürünleri için Posta Çeki Hesabı veya Tüm Kredi Kartları aracılığıyla otomatik ödeme talimatı verilmektedir. PTT işyerlerinde kurulu bulunan PTTMatiklerden PTT işyerleri aracılığı ile alınan ürünler için HGS ürün numarası ile Nakit veya Hesaptan bakiye yüklemesi yapılmaktadır.

HGS Kaçak Geçiş ödemesi nasıl yapılır?​

Hgs cezanızı ilk olarak hgs bakiye yükleme noktalarından ödeyebilirsiniz. İkinci olarak ise PTT ödeme noktalarından gecikmiş hgs cezanızı kimliğiniz ve araç plakanızla birlikte yatırabilirsiniz. Hgs cezanızı anlaşmalı bankalardan online olarak da ödeyebilirsiniz.

Otoyol geçiş ücretleri nereye ödenir?​

Borç kaydına ilişkin ödemeler T.C. Ziraat Bankası A.Ş. veya QNB Finansbank A.Ş. şubeleri ile bu bankaların internet bankacılığı sistemlerinden, igs.otoyolas.com.tr internet adresinden ihlalli geçiş sorgusu sonrasında “ödeme yap” seçeneği ile ya da OTOYOL A.Ş. Mobil Uygulaması telefona indirilerek yapılabilir.
 
Üst Alt