Son Konu

Peker'in İddialarıyla Gündeme Gelen AKP'li Karaca: 'İnsan Arkadaşının Otomobilini Kullanamaz mı?'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-29d4f20772e0217b9348c24118d16858cac13c0f.jpg

Kara para aklama suçlamasıyla Avusturya'da tutuklanan Sezgin Baran Korkmaz'ın lüks araç tahsis ettiği argümanıyla gündeme gelen Cumhurbaşkanlığı İktisat Siyasetleri Konseyi Üyesi Korkmaz Karaca, savları kabul ederek “Yanlış yapmışım, keşke parasını ödeseydim” dedi.

Sözcü gazetesi müellifi Hürmet Öztürk, birebir zamanda AKP Mahallî İdareler Lider Yardımcısı da olan Korkmaz Karaca'nın "Sezgin Baran Korkmaz'ın aracını kullandığı" iddialarına yönelik açıklamasını köşesine taşıdı. 

Öztürk’ün aktardığına nazaran Karaca, iddiayı kabul ederek “Yanlış yapmışım, keşke parasını ödeseydim” dedi.

"Yine yardım yapsa tekrar teşekkür ederim"

Hürmet Öztürk’ün bugünkü köşesinin ilgili kısmı şöyle:Sedat Peker'in gündeme getirdiği isimlerden birisi de Cumhurbaşkanlığı İktisat Siyasetler Konseyi Üyesi, AKP MKYK Üyesi, Lokal İdareler Lider Yardımcısı Korkmaz Karaca oldu.

Peker'in tezlerini Korkmaz Karaca'ya sordum. Sezgin Baran Korkmaz'ı, 2017 yılının aralık ayından bu yana tanıdığını belirtti ve şunları söyledi:

"Kendisini eğitime yaptığı takviye ve yardımlarla tanıdım"

Ben Ardahanlı, Sezgin Baran Korkmaz da Kars'ın Digor İlçesi'nden. Yani hemşehriyiz. Kendisini eğitime yaptığı dayanak ve yardımlarla tanıdım. 2019 yılının ocak ayında Ardahan Valiliğine gönderdiği yardımlar nedeniyle görüntü çekip teşekkür ettim. Öğrenciler de ‘Biz okuyacağız, meslek sahibi olacağız' diyordu. Tekrar yardım yapsa, tekrar teşekkür ederim.

"Açıklanamayacak hiçbir münasebetim yok"

Hayatın içinde olan beşerim. Dokunulmazlığa, hukuksal zırha sahip değilim. Açıklanamayacak hiçbir bağım yok. Bir Audi A-6, bir Passat marka arabam var. Bunları kendim aldım. Audi'yi Ankara'da kullanıyorum. 2018 yılının ekim ayından bu yana Cumhurbaşkanlığı İktisat Siyasetleri Şurası üyesiyim. devletten maaş, hak ediş almıyorum, arabasını kullanmıyorum. Hiçbir bankadan kredi kullanmadım.

"İnsan bir arkadaşının arabasını kullanamaz mı?"

Passat arabamı hasarlı olduğu için tamire verdim. Baran Korkmaz'ın araç kiralama şirketinden araç kiralamak istedim. Lakin, ısrarla para ödetmedi. Yaklaşık 3 ay kadar aracı kullandım. Yanlış yapmışım. Keşke parasını ödeseymişim. Fakat insan bir arkadaşının arabasını kullanamaz mı? Kendi arabamın tamiri bitince de bıraktım.

"Oteline gitmedim lakin gidebilirdim de"

SBK Holding'e tahminen 50 kere gitmişimdir. Bana gelen hemşehrilerimiz genelde Baran Korkmaz'ı da tanıyordu. Oteline tekraren davet etti lakin gitmedim. Uçağına binmedim. Ancak gidebilirdim de. Bugüne kadar gittiğim otellerin faturalarının tamamı bende duruyor. SBK Holding'in hiçbir şirketinde idarede misyon almadım. Doğum günüm nedeniyle Baran Korkmaz'ın görüntüsü konuluyor. Baran'a gelinceye kadar kimlerin bildirileri var. (Ünlü kimi siyasetçilerin de doğum günü görüntü bildirilerini da bilgi olarak gönderdi.) Bunlar olağan şeyler.

Ayrıyeten bakınız

Üst Alt