Son Konu

Control’ün Oynanış Süresi Çok Uzun Olmayacak

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Remedy’nin yeni oyunu Control ufukta düzgünce belirginleşmeye başlamışken IGN, oyunun geliştirici ekibiyle bir soru-cevap düzenlemiş ve merak edilen birtakım noktaların aydınlanmasına ekte bulunmuş.

Bu sorulardan birisi de oyunun ne kadar süreceği ile ilgili. Muhabere yöneticisi Thomas Puha, oyunun ortalama olarak 10-15 saatlik bir oyun vadesi sunacağını belirtiyor. ‘Ben zoru severim. Ayrıyeten oyunun da her bir bucağını, her bir detayını keşfetmek isterim, her bir yan hizmeti yapar, toplanacak her şeyi toplarım’ diyen oyuncular için ise yaklaşık 20 saatlik bir oynanış kelam konusu olacakmış.

Kimi oyunlara nazaran hayli kısa gelebilir bu mühlet sizlere. Ancak oyunun yapısı düşünüldüğünde kâfi olabilir. Esas sorun oynanışın ne radde keyifli ve hikaye anlatımının ne kadar tatmin edici olacağı. Kimi oyunlar birkaç saat içerisinde bitmesine karşın hafızalarımızda nokta etmeyi başarırken, bazıları de yüzlerce saat boyunca tıpkı şeyleri tekrar tekrar yaptırıp bıkkınlığa yol açabiliyor. Münasebetiyle, şahsi kanaatim oyunun sunacağı oynanış vadesinin uzunluğundan fazla o vadeyi ne kadar faal kullanabildiğinin daha değerli olduğu yanında.

Umuyorum, Control bu açıdan başarılı bir performans stantlar. Değerlendirmemizi yapabilmek için yaklaşık 3 haftalık bir vademiz kaldı; 27 Ağustos’ta bizlerle buluşuyor. Bakalım nasıl bir tabloyla karşılaşacağız...

Üst Alt