Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Duyuru;

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları;

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikle cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk;

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren "Bilgilihocam.Com" adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur! bunu unutmayınız.

  • Bilgilihocam.com kar amacı gütmeyen bilgi, paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir.Üyeler her türlü bilgiyi,dosyayı,video ve resimi önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir.Bu mesajlardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk mesajı yazan üyeye aittir.Şahısların yazmış oldukları mesajlardan ve göndermiş oldukları materyallerden Bilgiligocam.com ve yöneticileri sorumlu değildir. Bunlara rağmen sitemizde yasa dışı (illegal) içerik bulursanız admin@bilgilihocam.com email adresine bildiriniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır, Teşekkür Ederiz!

Pratik temizlik sırları nelerdir?

makaleci

Özel Üye
Mesajlar
43,889
Tepkime puanı
5
Puanları
0
Yaş
33

Hanenizi temizlemek için kendinize hususî ayırdığınız devir dilimleri olabilir. Ama kimi devirlerde yorgunluktan yahut ertelemekten ötürü paklığa ara verebilirsiniz. Aklık için malûm günleri kendinize adet edinebilirsiniz. Münhasıran Perşembe günleri yapılan paklık sizi ve konutunuzu berhudar etmeye yetecektir. Perşembe günü yapılan aklığın sırrı nedir? Ne kadar sıklıkla paklık yapılmalıdır? İşte, karşılıklar...

Konut paklığı denilince akla hafta sonu, bayramlar ve bahara yakın paklık gelmektedir. cuma günü çoklukla ağır geçen bir gün olması nedeniyle paklığın perşembeden yapılması daha kolay olacaktır. Bu nedenle perşembe aklığını hayli dikkate alarak perşembeleri görünür başlı yapılan bir arilik ile cuma gününe saf bir hane ortamı sağlamış olabilirsiniz. Perşembenin mübarek bir gece olması nedeniyle bu güne hususî yapılan işlerin sünnet olarak hayra geçtiği bilinmektedir. Pekala, arilik yaparken nelere dikkat edilmelidir? Birinci olarak hangi odadan başlanmalıdır? Haberimizle alakalı karşılıkları sahife içeriğinde bulabilirsiniz...


MESKEN PAKLIĞI SIRLARI

- Misafir çok ağırlayan birisi iseniz paklığa misafir odası yahut salondan başlayabilirsiniz. Öncelikle parkelere sirke döküp bekletiniz. Daha sonra ılık su ile lâtif kokulu deterjanı ile silme sürecine geçiniz.

- Mutfaktaki bulaşıkları yıkayınız. Tekrardan yenilediğiniz deterjan karışımlı su ile mutfak raflarını ve tozlanmış noktaları siliniz. Islak yan kalamayacak biçimde kurulayınız. 


- Yatak odasını paklık boyunca havalandırınız. Çamaşır kılıflarını değiştirmeyecekseniz, küvete yahut duşakabinin içine çırpırınız. (Yerleri silmeden elektrik süpürgesini çalıştırabilirsiniz) Paklık sürecini bitirdikten sonra şirin kalıcı bir koku sıkınız ve bir müddet odanın kapısını gizli tutunuz.

- Son olarak tuvalet ve banyoyu temizleyiniz. Çamaşır suyu sıkıp 5 yahut 7 dakika kadar bekletiniz. Daha sonra nemli bir bezle tozları alınız. Islak bölge kalmayana kadar kurulayınız. İçeriyi havalandırmayı unutmayınız.
 

Yazar: makaleci
Makale Başlığı: Pratik temizlik sırları nelerdir?
Kaynak URL'si: Bilgilihocam Güncelden Bilimsele-https://bilgilihocam.com
Alıntı ve Paylaşım Kuralları: Kaynak gösterilmek kaydıyla makaleden kısa alıntılar yapılabilir, ancak yazarın izni olmadan makalenin tamamı başka bir siteye kopyalanamaz veya başka bir yerde yayınlanamaz.

Benzer konular

Üst