Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları; 💬

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle Private Massage (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📝

Bilgilihocam.Com katılım tamamen ücretsizdir, Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konulardan kazanç elde edebilirsiniz.

  • Lütfen forum kurallarını ihlal etmeyiniz. Keyifli Forumlar Dileriz...

Pratik temizlik sırları nelerdir?

Bilgilihocam Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Yaşam kategorisinde makaleci tarafından oluşturulan Pratik temizlik sırları nelerdir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 221 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Yaşam
Konu Başlığı Pratik temizlik sırları nelerdir?
Konbuyu başlatan makaleci
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan makaleci

Hanenizi temizlemek için kendinize hususî ayırdığınız devir dilimleri olabilir. Ama kimi devirlerde yorgunluktan yahut ertelemekten ötürü paklığa ara verebilirsiniz. Aklık için malûm günleri kendinize adet edinebilirsiniz. Münhasıran Perşembe günleri yapılan paklık sizi ve konutunuzu berhudar etmeye yetecektir. Perşembe günü yapılan aklığın sırrı nedir? Ne kadar sıklıkla paklık yapılmalıdır? İşte, karşılıklar...

Konut paklığı denilince akla hafta sonu, bayramlar ve bahara yakın paklık gelmektedir. cuma günü çoklukla ağır geçen bir gün olması nedeniyle paklığın perşembeden yapılması daha kolay olacaktır. Bu nedenle perşembe aklığını hayli dikkate alarak perşembeleri görünür başlı yapılan bir arilik ile cuma gününe saf bir hane ortamı sağlamış olabilirsiniz. Perşembenin mübarek bir gece olması nedeniyle bu güne hususî yapılan işlerin sünnet olarak hayra geçtiği bilinmektedir. Pekala, arilik yaparken nelere dikkat edilmelidir? Birinci olarak hangi odadan başlanmalıdır? Haberimizle alakalı karşılıkları sahife içeriğinde bulabilirsiniz...


MESKEN PAKLIĞI SIRLARI

- Misafir çok ağırlayan birisi iseniz paklığa misafir odası yahut salondan başlayabilirsiniz. Öncelikle parkelere sirke döküp bekletiniz. Daha sonra ılık su ile lâtif kokulu deterjanı ile silme sürecine geçiniz.

- Mutfaktaki bulaşıkları yıkayınız. Tekrardan yenilediğiniz deterjan karışımlı su ile mutfak raflarını ve tozlanmış noktaları siliniz. Islak yan kalamayacak biçimde kurulayınız. 


- Yatak odasını paklık boyunca havalandırınız. Çamaşır kılıflarını değiştirmeyecekseniz, küvete yahut duşakabinin içine çırpırınız. (Yerleri silmeden elektrik süpürgesini çalıştırabilirsiniz) Paklık sürecini bitirdikten sonra şirin kalıcı bir koku sıkınız ve bir müddet odanın kapısını gizli tutunuz.

- Son olarak tuvalet ve banyoyu temizleyiniz. Çamaşır suyu sıkıp 5 yahut 7 dakika kadar bekletiniz. Daha sonra nemli bir bezle tozları alınız. Islak bölge kalmayana kadar kurulayınız. İçeriyi havalandırmayı unutmayınız.
 
metin

Yorumlar

Benzer konular

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst