Son Konu

Fahrettin Koca: '100 Milyon Doz Hayırlı Olsun'

Garfield

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-cbb1cb93b06e2f574a80906e41b8b878d008c403.jpg

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, "Salgınla çaba sürecimiz açısından simge bir gün" olarak nitelendirdiği bugün kıymetli bir açıklama yapacağını belirtmişti.

Bakan Koca, açıklamasında 100 milyonuncu dozun yapıldığını söyledi.

Bakan Koca, düzenlediği basın toplantısında değerli açıklamalarda bulundu:

"100 milyonuncu doz aşı Kocaeli Gebze'de bir hastanemizde yapıldı. 100 milyonuncu doz aşıyı olan 36 yaşındaki yurttaşımıza, aşıyı uygulayan hemşire arkadaşımıza, aşıdan sorumlu hekimimize teşekkür ediyorum. 100 milyon doz ortak ve büyük bir muvaffakiyetin ismidir. 100 milyon doz için milyonlarca insan karar verdik, harekete geçtik.
100 milyon doz aşıda kararıyla, emeğiyle katkısı olan herkesi kutluyorum. Yeri geldiğinde yüksek yaylalara çıkan, aşı yapmak için tarlalara giden, aylarca dağ zirve demeden misyon yapan sıhhat çalışanı arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. 100 milyon doz kendisi aşı olmakla kalmayıp daha fazlasını yapanların da başarısıdır.
Açıklamaları ve saygınlıklarıyla aşılama sürecinin güç kaynağı olan bilim insanlarımıza hürmetlerimi sunuyorum. Bilim Heyetimizin öncülüğünden hep gurur duyuyoruz. Geldiğimiz nokta çok yüksek bir aşılanma suratının mümkün olduğunu gösteriyor. Bizler 84 milyon daha da güçlü bir dayanışmayı, birlik ruhun sağlayabiliriz. Bugün ortak gayemiz olan toplum bağışıklığı için gücümüzü büyütme günüdür."

Üst Alt