Son Konu

Türkiye'de kadınların en çok öz çekim yaptıkları il belirlendi

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
turkiyede_kadinlarin_en_cok_oz_cekim_yaptiklari_il_belirlendi_1566831096_7502.jpg

Yaşar Üniversitesi'nde yüksek lisans yapan bir öğrenci Türkiye'de bayanların en çok öz çekim yaptığı ili ortaya çıkardı. Yaptığı araştırmada sonucu da epeyce şaşırttı.

Şule Baş ismindeki lisans talebesi tezi için yaptığı araştırma ile herkesi şaşırttı. Genç kız memleketimizde en ziyade öz çekim yağılan ili yaptığı araştırma sonucu ortaya çıkardı.İstanbul beklenilen araştırmanın sonucunda Kocaeli çıkmasının kendisini bile şaşırttığını söyledi.

Bu9XT_1566831104_7674.jpg

Kocaeli'de yaşayan bayanlarda umumiyetle gittikleri konumları çektiklerini söyleyerek sonucun kendi kentleri çıkması hakkında konuştu. Kocaeli'de yaşayan üniversite talebesi Nursena Çalış, "Çok ziyade selfie çekmiyorum zira çevre medya kullanmıyorum. Selfie çekenleri alışılagelmiş buluyorum zira bu çağda herkes selfie çekiyor, fotoğraf paylaşmak artık çok alışılagelmiş bir şey haline geldi. Herkes Instagram, Snapchat üzere pratikler kullanıp selfie çekiyor. Ben de selfie çekmeyi çok sefalı buluyorum fakat kullanmıyorum" açıklamasında bulundu.

7CDEH_1566831150_4217.jpg

Bir sair üniversite talebesi ise gezdiği bölgelerin fotoğrafını çektiğini lakin Kocaeli'nin İstanbul'a orantıyla çokça olmasının şaşırtıcı olduğunu "Ben selfie çekiyorum lakin bence bu istatistiğin biraz ziyade olması yeterli bir şeyi göstermiyor. Bence ruhsal olarak kişileri berbat etkiliyor. Ne kadar çok selfie çekersek, o kadar çok kusur buluyoruz kendimizde. Çevre medyada geziniyoruz gayrı kişileri görünce, 'Bu daha hoşmuş, şu daha güzelmiş' diyerek biz de daha ziyade selfie çekmeye başlıyoruz. Ben gün içerisinde bol bol selfie çekiyorum. Bu sayı gezdiğim bölgeye nazaran değişiyor. Her gün durup durup kendimizi çekmiyoruz fakat şık manzaralı bir yan vardır ya da topluca arkadaşlarımızla buluşmuşuzdur o devir çekiyorum. Ölçüsü ortama nazaran değişiyor" lafları ile anlattı. 

Üst Alt