Son Konu

Windows 11 SE Sızdırıldı! İşte İlk Detaylar

teknoloji

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
windows-11-se-sizdirildi-technopat.jpg

Microsoft’un 24 Haziran’daki etkinliğine sayılı günler kalmışken, yeni Windows sürümüne ait olan ISO yükleme dosyası sızdırılmıştı. Hatta biz de Technopat olarak düzenlemiş olduğumuz canlı yayınla beraber Windows 11‘i deneyimlemiştik. Beklenmedik bir şekilde ortaya çıkan Windows 11’in ardından bugün de, Microsoft’un kurumsal firmalara özel olarak geliştirmiş olduğu söylenen Windows 11 SE sürümü sızdırıldı.

Windows 10 Cloud Edition‘ın halefi olarak gösterilen Windows 11 SE‘nin kısıtlı bir işletim sistemi olacağı ifade ediliyor. Kurumsal firmalara ve eğitim kurumlarına yönelik geliştirilen bu işletim sisteminde, kullanıcılar için Microsoft Store erişimi olmayacak. Erişim için de IT yöneticisinin veya yöneticinin onayı istenecek. Böylece kullanıcılar yöneticinin onayı olmadan cihaza herhangi bir uygulama yükleyemiyor.

windows-11-se-technopat-1.jpg

Bunun dışında Windows 11 ile beraber gelecek olan pek çok özelliğin otomatik olarak devre dışı olacağı belirtilen bu işletim sisteminin Win32 uygulamalara da destek vereceği söyleniyor. Şimdilik, söz konusu sürüm hakkında tüm bildiklerimiz bunlarla sınırlı. Bu yüzden detaylı bilgiler için 24 Haziran tarihini beklememiz gerekiyor.

Üst Alt