Son Konu

Cübbeli Hoca'nın Akrabalarına Dolandırıcılık İddiası: 'Çözüm Tasarruf' Aylardır Vaat Ettiği Parayı Ödemiyor

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-3dd6c8780b4bd05bbb01dc3c35decfb46117de8c.jpg

“Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün AKP periyodunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden aldığı ihalelerle gündeme gelen damadı Esat Palazoğlu’nun ağabeyinin ismi “dolandırıcılık” argümanıyla gündeme geldi.

Cumhuriyet gazetesinden Seyhan Avşar'ın haberine nazaran, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen iş insanı Muhittin Palazoğlu ve ortağı Veysel Mert, 2 yıl evvel “Çözüm Tasarruf Tertip Pazarlama ve Ticaret Anonim Şirketi”ni kurdu.

Çok sayıda vatandaş, mukavelede belirtilmesine rağmen bu şirkete para yatırmasına karşın şirketten almaları gereken parayı alamadı.

Mağduriyetlerini lisana getiren yurttaşların kimileri yargı yoluna başvurmaya hazırlanırken, kimileri ise şikâyetvar.com isimli site üzerinden yaşadıkları süreci paylaştı.

Faizsiz helal para

Kimi vatandaşlar Tahlil Tasarruf’a para yatırırken şirket yöneticileri tarafından “faizsiz helal para” denilerek ikna edildiğini belirtti.

'Şirket tarafından daima oyalanıyoruz'

Para yatıran A.K. isimli bir vatandaş yaptığı açıklamada, “Bir arkadaşım vesilesiyle duydum. Faizsiz helal para dedikleri için bu işe girdim. Güvenerek elimdeki avucumdaki parayı yatırdım. Bana aralık ayında toplu bir para ödemesi yapılacağı söylendi. Mukaveleyi zati bu türlü düzenledik. Lakin hala tarafıma ödenen bir şey yok. Vakit geçtikçe benim üzere çok fazla mağdur olduğunu gördüm. Şirket tarafından daima oyalanıyoruz. Benim ödediğim parayı versinler kâfi. Bu şirket tam bir pişmanlık” ifadelerini kullandı.

'Müşterinin mukaveleyi haklı nedenle feshinin önüne geçiyorlar'

Şikâyetvar.com isimli siteye yazan bir yurttaş ise “Teslimat yapamıyorlar, daima olarak arayıp plan değişikliği yahut teslimat tarihi erteleme teklif ediyorlar. Bunu yaparak hem vakit kazanıyorlar hem de müşterinin mukaveleyi haklı nedenle feshinin önüne geçerek taksit ödemesine devam etmesini sağlıyorlar. Mağdur edilenler için söylüyorum: Zararın neresinden dönerseniz kârdır. Türel yollara başvurun vakit kaybetmeden” dedi.

Üst Alt