Son Konu

Can Dündar: 'Sedat Peker Bana TIR Haberleri Nedeniyle 'Asılmayı Hak Ettin' Diye Mesaj Göndermişti'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-feac61aac1a8288caca8faedf70672cad7d656e1.jpg

Sedat Peker’in son görüntüsünün akabinde YouTube’dan açıklama yapan gazeteci Can Dündar, Suriye’ye giden TIR’lar konusunda yaptığı haber nedeniyle cezaevinde yatarken, kendisine “Vatana ihanet ettin, asılmayı hak ettin” halinde yazılı bir bildiri geldiğini ve bu iletinin Sedat Peker tarafından gönderildiğini söyledi.

Gazeteci Can Dündar, YouTube üzerinden Peker’in son görüntüsünde anlattıklarıyla ilgili değişik bir anekdot paylaştı.

Suriye’ye giden silahlar konusunda yaptığı haber nedeniyle mahpusa girdiğini hatırlatan Dündar, kendisine hapisteyken hata örgütü önderi Sedat Peker’in not yolladığını ve bu notta “Vatana ihanet ettin, asılmayı hak ettin” formunda tehditte bulunduğunu lisana getirdi.

Can Dündar şunları söyledi:

“Ne diyor artık Sedat Peker, beni Türkmenlere yolladığım TIR’ların ortasına SADAT, kendi TIR’larını ekledi, benim üzerimden El Nusra’ya silah gönderdiler. Biz bunu yazdık diye, başımıza gelmedik kalmadı. Sorgulandık, yargılandık, hapsedildik, kurşunlandık, ailemizden farklı kaldık, sürgüne geldik. Bütün malvarlığımıza el kondu. Ne vatan hainliğimiz kaldı ne cemaatçiliğimiz. İnfaza da az kalmıştı. Cezavindeyken gelen yazılı bildirisi hiç unutmuyorum. ‘Sen vatana ihanet ettin, asılmayı hak ettin’ diyordu. Kimdi yazan biliyor musunuz, Sedat Peker. 

Sonunda o haberden ötürü 27 yıl mahpus cezasına çarptırıldık. Bugün doğruluğu birinci ağızdan tescillenen haberin bedelini yalnızca ben değil, o TIR’ları yakalayan savcılar ve yargıçlar da ödedi. Araştıran milletvekilleri de haberi yayınlayan Cumhuriyet gazetesinin bütün yöneticileri de…”

Can Dündar öte yandan, Sedat Peker’in “Seninle konuşacağız Tayyip abi” kelamlarını de yorumlayarak, “Tayyip abi için uykusuz bir hafta başlıyor, ben hiç olmadığı kadar huzurla uyuyacağım. Sonunda alnımız açık döneceğiz ülkemize, siz yargılanacaksınız, Vallahi yargılanacaksınız” dedi.

MİT TIR'ları davasında "casusluk" ve "terör örgütüne yardım" kabahatlerinden 27 yıl 6 ay mahpus cezasına çarptırılan Dündar'ın malvarlığına da el konuşmuştu.

Peker'in görüntüsünün akabinde Can Dündar, Twitter'da TT oldu

Ayrıyeten bakınız

Üst Alt