Son Konu

Ağlayan Pasta

yasuo

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
aglayan-pasta-2.jpg

Ağlayan Pasta Tanımı İçin Gereçler

Kek kısmı için ;
  • 2 yumurta
  • Yarım su bardağından biraz fazla toz şeker
  • 2 yemek kaşığı kakao
  • Yarım su bardağı süt
  • Yarım su bardağı sıvı yağ
  • Aldığı kadar un
  • 1 paket vanilya
  • 1 paket kabartma tozu
Beyaz kısmı için ;
  • 1 poşet kremşanti
  • 1 çay bardağı hindistan cevizi
Çikolatalı sos kısmı için ;
  • 1 paket çikolatalı sos ( pişirilenden )
  • 1 su bardağı süt

Ağlayan Pasta Tanımı Yapılışı

1. Öncelikle kek kısmını hazırlayın güzelce margarinlenmiş en küçük kare borcama harcı dökün.
  2. Evvelce ısıtılmış fırında 180 derece fansız ayarda pişirin (kullandığım borcam ölçüsü 22×22).
  3. Kek pişerken çikolatalı sos kısmını hazırlayın olağanda sosun ardında 2 su bardağı süt ile pişirin ,yazıyor fakat ben kıvamlı olması için 1 su bardağı süt ile pişiriyorum.
  4. Çikolata sosu süt ile kaynayana kadar pişirin karıştırarak pişirin ki tabanını tutmasın tabanı yanmasın pişince soğuması için kenara koyun orta sıra karıştırın kabuk tutmasın.
  5. Kremşanti kısmı için kremşantiyi de süt ile hazırlayın en son içine hindistan cevizi koyun ve dolaba kaldırın, hazırlanan kremşantiden 2 yemek kaşığı kadar ayırın daha sonra süsleme de kullanmak için.
  6. Kek pişince birinci sıcağı gidince şimdi sıcakken 1 çay bardağı süt 1 tatlı kaşığı kakao ve 2 yemek kaşığı kadar sıvı yağ ile keki ıslatmak için karışım hazırlayın ve kekin her yerine dökün.
  7. Kek soğuduktan sonra üzerine kremşantiyi eşit halde yayın ve buz dolabına hatta buzluğa 10 dk koyun.
  8. Hafif kremşanti donunca soğumuş çikolata sosu o denli dökün birbirlerine karışmasınlar diye ben soğutup o denli döküyorum .
  9. Çikolata sosunu çikolata sosunu da döktükten sonra ayırdığınız kremşantiyi hafif su ile sıvılaştırın ancak çok değil üzerine biçim verebilmemiz için cıvık olması maksadıyla yani krema pompası varsa onunla yoksa enjektör yada poşete koyup minik bir delik açarak sıkabilirsiniz .
  10. Dümdüz çizgiler formunda sıkın ve kürdan ile bir aşağı bir üst çekin görselde ki biçim olur form yapmak zorunda değilsiniz ben bilgilendirmek istedim dilediğiniz üzere süsleyin

Üst Alt