Son Konu

MicroStrategy Yönetim Kurulu Üyeleri Artık Bitcoin ile Ödeme Alacak

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
268_v2.jpg

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulan belgeye göre, MicroStrategy, aktif bir şekilde çalışmayan yöneticiler için tazminat düzenlemelerini değiştirdi. Artık yönetim kurulundaki üyeler, Bitcoin (BTC) ile ödeme alacak.

“11 Nisan 2021’de MicroStrategy Incorporated’ın Yönetim Kurulu, çalışan olmayan yöneticiler için ücret düzenlemelerini değiştirdi. İleride, çalışan olmayan yöneticiler, Şirketin Yönetim Kurulu’ndaki hizmetlerinin tüm ücretlerini nakit yerine Bitcoin olarak alacaklar. Kurul hizmeti için bir tazminat biçimi olarak Bitcoin’i onaylarken Kurul, sağlam ve halka açık bir kaynak mimarisiyle desteklenen; egemen bir para politikasına bağlı olmayan bir değer deposu olarak hizmet verebilme yeteneği nedeniyle Bitcoin’e olan bağlılığını gösterdi.”

Ücretler, Bitcoin’e dönüştürülmeden ve bir yöneticinin dijital cüzdanına yatırılmadan önce USD cinsinden ifade edilecektir.

Bu hamle ile şirket, Bitcoin’deki yükseliş duruşunu sağlamlaştırıyor ve birincil kripto para birimine ve onu destekleyen teknolojiye olan güçlü inancını vurguluyor.

Ayrıca şirketin neredeyse 100.000 Bitcoin’i bulunuyor.

Üst Alt