Son Konu

Ahmet Mekin'ten örnek davranış! Hastanedeki eşinin yanından ayrılmıyor

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
ahmet_mekinten_ornek_davranis_hastanedeki_esinin_yanindan_ayrilmiyor_1579358075_5409.jpg

Yeşilçam'ın usta oyuncularından Ahmet Mekin bir müddettir hastanede tedavi gören eşi Kumral Şükran Kurteli'nin yanından ayrılmıyor.

Selvi Boylum Al Yazmalım sinemasındaki Cemşit karakteriyle hafızalara kazınan Ahmet Mekin, kendisi üzere oyuncu olan eşi Kumral Şükran Kurteli, 2 aydır Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nin onkoloji kısmında tedavi görüyor. Sanatçı Mekin ise, bu vadede eşini hiç yalnız bırakmadı. Sabah erken saatlerde hastanenin yolunu tutan Mekin, hekimlerin müsaade verdiği sürece hastane odasından çıkmıyor.

"DİMDİK DURAN HATUNDU..."

vyXfg_1579358164_6068.jpg

Mekin, "Eşimin önemli marazını birinci duyduğumda büyük şok yaşadım. Lakin hekimler marazın seyrini çok düzgün takip ediyor. Hastanenin bütün çalışanları son aşama ilgililer. Bu rahatsızlık bizi çok üzdü. 65 yıldır dimdik duran bayanı birden bu formda görmek bizi sarstı. Dayanmaya çalışıyoruz. AÜ doktorları ve çalışanlarına bu süreçte yanımızda olduğu için çok teşekkür ediyorum" dedi.

O82WC_1579358213_9263.jpg

Kendinin de bu dalda olmasıyla eşiyle tanışma fırsatı bulduğunu belirten Mekin, "1957 yılında eşim Avrupa'da Orhan Kemal'in romanından uyarlanan Hatalı sineması ile uğraşıyordu. O tarihlerde tanıştık. Birlikte yaşamaya karar verdik ve eşim o tarihten itibaren oyunculuk yapmayacağını söyledi. Neden diye sordum, 'Evlilikte, bir arada oyunculuk olmuyor' dedi. O tarihten sonra da filme dönmedi. Bu nedenle 63 yıl süren evliliğimizi o ayakta tuttu. Hem de aslan üzere devam ettirdi. Torunlarımız evlenmeye başladı, muhitimiz genişledi, fakat bu hastalık bizi çok üzdü" diye konuştu.

Üst Alt