Son Konu

İstanbul'da Endişelendiren Yoğunluk

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-d5fcd489f646f34241e9896808b1333b16fba2c9.jpg

Koronavirüs olaylarında yaşanan artışa karşın Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde yoğunluk sürüyor. Hoş havayı fırsat bilenler kıyılara akın etti. Kimi fotoğraf çektirirken kimi de çocuklarını gezdirdi. Üsküdar ve Kadıköy Caddebostan Kıyısı'nda cumartesi günü ağır kalabalık oluştu. Vakit zaman toplumsal aralığın de hiçe sayıldığı görüldü.

Pazar günü uygulanacak sokağa çıkma yasağı öncesi vatandaşlar İstiklal Caddesi ve kıyılara akın etti. Koronavirüs olaylarında yaşanan artışa karşın Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde yoğunluk oluştu. Hoş havayı fırsat bilenler de kıyılara akın etti. Beşiktaş kıyısında trafikte yoğunluk göze çarptı. Birden fazla kişi araçlarında inerek yürümeyi tercih etti. Yerli ve yabancı birçok turistin akın ettiği Ortaköy'de kimi fotoğraf çektirirken kimi de kıyıda yürümeyi tercih etti. Vakit zaman toplumsal uzaklığın hiçe sayıldığı görüldü.

Torununu gezdirmek için Ortaköy Kıyısı'na gelen Beyhan Çakır "Oğlum ve torunum ile Ortaköy'e geldik. Bu virüs ile ne yapacağımızı bilmiyorum. 68 yaşındayım. Çok zorluklar yaşadım. Koronavirüse karşı çift maske takıyorum. Biraz gezip konutumuza gideceğiz" dedi.

Çocuğunu gezdirmek için Ortaköy Kıyısına gelen Nilay Kaçar ise "Çocuğu dışarı çıkaramıyoruz. Hoş havayı bulunca dışarı çıkalım nefes alalım dedik. Koronavirüs de var fakat dikkat etmeye çalışıyoruz. Ellerini yıkıyoruz. Kalabalık yerlere koymamaya dikkat ediyoruz. Yarın kısıtlama nedeniyle evdeyiz. Haftada bir gün dışarı çıkıyoruz" diye konuştu.

Ortaköy'de saz çalıp türkü söyleyen sokak sanatkarı Cihat kantarcı "Hava hoş. Beşerler da toplumsal aralık kurallarına uyarak hoş havadan istifade ediyorlar. Beşerler sazdan, kelamdan çok uzun bir müddet uzak kaldılar. Biz de Ortaköy'de kültürel ideolojiye hizmet eden bireyler olarak kendimizce onlara bu toprağın kıymetlerini, bu toprağın sesini lisanımız döndüğünce söz etmeye çalışıyoruz" biçiminde konuştu.

Üsküdar'da vatandaşlar meydanlara ve kıyılara akın etti. Üsküdar Kıyısı'nda kimi fotoğraf çektirirken, kimisi de yürüyüş yapmayı tercih etti.

Cumartesi gününde güneşli havayı fırsat bilen İstanbullular meydanlara ve kıyılara akın etti. Koronavirüs olaylarında yaşanan artışa karşın kıyılarda yoğunluk oluştu. Üsküdar Kıyısı'nda de yoğunluk oluştu. Vakit zaman toplumsal uzaklığın de hiçe sayıldığı görüldü.

Ailesiyle kıyıya gelen Mustafa Demir, "Hava almaya geldik lakin şu kalabalığın vermiş olduğu bir duyarsızlık var. Gelecek haftalarda tekrar kısıtlamalar gündeme gelmez inşallah" dedi. Oğuzhan Gökçe, "Cumartesi kısıtlamanın kalkması uygun oldu lakin uzaklığımızı koruyarak hava alabiliriz. Kardeşimi uzun vakitten sonra birinci kez dışarı çıkardım. Uzaktan eğitimden ötürü düzgünce bunaldı. İnşallah yakın vakitte bu durumu atlatırız" diye konuştu.
Haberin Tamamı İçin:

Üst Alt