Son Konu

IOTA Öncüsü, Sepetindeki Altcoin’ler ile SHIB ve DOGE Öngörülerini Açıkladı!

teknolojiuzmani

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
D7wfZogW4AAhRiT.jpg

IOTA’nın kurucu ortağı Dominik Schiener, bugün, altcoin’ler ile SHIB ve DOGE öngörülerini açıkladı. Schiener’in ayrıca, IOTA Akıllı Sözleşmelerinin beta sürümü hakkında açıklamalarda bulundu. Bu sürüm ve diğer birçok önemli konu hakkında sorulara cevap verdi. Bu yüzden aşağıdaki makaleyi kaçırmayın…

Rimma Trukhina SHIB, NFT’ler ve Bitcoin hakkında sorular yöneltiyor

Dominik Schiener röportajında soruları Rimma Trukhina yöneltiyor. Kripto medya editörünün ilk sorusu:

Kripto portföyünüzde hangi müşterileriniz var?

Dominik Schiener bu soruya şu yanıtı verdi:

Yüzde yüz IOTA. Sağlıklı olup olmadığından emin değilim ama kuruculardan biri olarak bir tür maksimalist olmam gerekiyor.
bitcoin-altcoin-2-1.jpg
İkinci soru: Hiç Bitcoin yok mu?

Portföyünün %100 IOTA’dan oluştuğunu söyleyen Schiener, neden Bitcoin tutmadığına şu cevabı verdi:

Hayır, sadece IOTA’larım var. Temelde deney için bazı Ethereum’larım var. DeFi uygulamalarını denemek için. Temelde, sadece IOTA tutuyorum. Ama genellikle insanlara çeşitlendirmelerini ve bir şeyler denemek için bir altcoin sepetine sahip olmalarını tavsiye ederim.

Dominik Schiener, kripto para yatırımcılarına daha geniş bir altcoin sepetine sahip olmalarını söylerken, moderatör Trukhina bu cevaba, “Ama kendi tavsiyene uymuyorsun” sorunu yöneltti. Schiener’ın cevabı oldukça netti:

Mümkün olan en iyi işi yapmak için duygusal ve finansal olarak IOTA’ya yatırım yapmam gerekiyor, değil mi?
is-shib-still-bullish-2nd-most-talked-about-cryptocurrency-on-twitter-beating-ethereum-1024x681.jpg
SHIB ve Dogecoin benzeri tokenler ve onların heyecanı hakkında ne düşünüyorsunuz?

IOTA ve Bitcoin’in (BTC) ardından sıraki soru meme coin’lerden SHIB ve Dogecoin hakkındaydı. Schiener’in ifadeleri şunlar oldu:

Yıl 2021 ve tüm bu pazar hakkında çok açık fikirli olmalıyız çünkü aksi takdirde pazarın mevcut anlatılarını asla kavrayamayacağız. Dogecoin ve Shiba Inu (SHIB)’nun bir anlatının parçası olduğunu düşünüyorum, “Hey, bu insanlar için bir kripto para!” Objektif bir anlam ifade etmiyor. Gerçek dünyada kabul edilmeyecektir. Ama bence Dogecoin, herkesin “Hey, bir projenin arkasında toplanalım ve ne kadar ileri gidebileceğimizi görelim” dediği bir zamanda bu zamanın ruhunu yakaladı. Çünkü birlikte zengin olabiliriz.” Bu nedenle Dogecoin, çok sıkılan veya farklı teşvikleri olan bazı milyarderlerin ilgisini çekmeyi başardı – para kazanmak değil, sadece eğlenmek.
bitcoin-ve-altcoinlerden-bir-gunde-yuzmilyarlar-silindi-1qYGKOfl.jpg
IOTA’nın kurucu ortağı şunlarla devam etti:

Bence bu meme coin’ler aslında oldukça ilginç çünkü kripto piyasasının saçmalıklarını tanımlamaya da yardımcı oldular. Tamamen aptalca bir şey olarak reddetmezdim. Bunu basitçe, bir fiyat keşfi anında olan bir piyasa hakkında bir anlatı olarak tanımlardım. Kimse bu meme coin’lerin değerini bilmiyor ve genel olarak kripto para birimlerinin bazılarının değerlerini kimse bilmiyor. Milyarlarca dolarlık işlem hacmimiz olmasına rağmen, pazarda henüz çok erken bir aşamadayız. Meme coin’ler, kriptonun bu erken aşamasının bir parçasıdır. Uzun vadede değeri olur mu emin değilim. Belki birileri bu teknolojilerle bir şeyler inşa eder. Bence günün sonunda, sağlanan gerçek fayda olduğu sürece herhangi bir kripto paranın değeri olabilir. Dogecoin bir stablecoin’i desteklemek için kullanılıyorsa veya yeni akıllı sözleşme yenilikleri oluşturmak için kullanılıyorsa, gelecekte değeri olacaktır. Her zaman anlatı ve insanların neye inandığı ile ilgilidir.

SHIB ve DOGE için döneminin en büyük örgütlenmelerinden biri olduğunu ifade eden Schiener, gerekli altyapının inşa edilmesiyle meme coin’lerin daha verimli ve geniş alanlarda kullanılabileceğini düşünüyor.

Schiener’a yöneltilen sıradaki soru, Bitcoin fiyat tahminiydi…

Herkese şu son soruyu soruyorum: Sizce bundan bir yıl sonra Bitcoin fiyatı ne olacak?

Dominik Schiener, Bitcoin fiyatı için…

Her zaman spekülasyon yaptığım tek şey Bitcoin fiyatıdır – IOTA fiyatı hakkında spekülasyon yapmıyorum, haha. Bitcoin’in bu yıl 100.000 doların üzerine çıkacağına kesinlikle inanıyorum. Her zaman kendime şunu sormaya çalışırım: İnşa ettiğimiz bu sistemin alternatifi nedir? Kripto para birimlerinin alternatifi nedir? DeFi’nin alternatifi nedir? Açıkçası, alternatif yok ve benimseme yalnızca tüm kripto pazarı için artıyor. Yenilik yapmaya devam ettiğimiz sürece, bugün çoğumuzun hayal edebileceğinden çok daha ileri gideceğiz. Bitcoin, bizi bu şekilde yönlendirmek için çok önemli çünkü bugün var olan en takas edilebilir, en çok işlem gören kripto para birimi. Kesinlikle Bitcoin’in 100.000 doların üzerine çıkacağını düşünüyorum. Geleceğin Bitcoin için ne tutacağına gelince, bilmiyorum. Sadece tüm kripto piyasasının çok iyi gittiğini biliyorum, hepimizin hayal edebileceğinden çok, çok daha yüksek. Ben gerçekten buna doğru ilerliyorum. Etkinleştirmek istediğimiz şey bu: başkalarının bu yenilikleri IOTA ve diğer ağlar üzerinde inşa edebilmesi için.
1044475502_16_0_1126_628_1920x0_80_0_0_c440409aaae5b8f2857d41ac374e69f6.jpg
Dominik Schiener’da Bitcoin’in 100,000 dolar ulaşabileceğine inanıyor. IOTA kurucusunun sıradaki sorusu NFT’ler üzerineydi…

Peki ya NFT’ler? Şu anda trenddeler. Bildiğim kadarıyla IOTA’nın kendi NFT pazarı var. Gelişimi hakkında ne söyleyebilirsiniz? Kaç ürün satıldı ve kaç katılımcı katıldı?

Dominik Schiener şu yanıtı verdi:

NFT pazarı başlangıçta daha çok bir demo vitriniydi. Birkaç bin tanesi topluluk tarafından satıldı. Şu anda hazırladığımız şey, yine akıllı sözleşmeler sayesinde NFT pazarına daha büyük bir giriş yapmak. NFT’ler için akıllı sözleşmeler gereklidir. Şimdi, bu beta sürümüyle, aslında o pazarda oynayabiliyoruz. NFT’ler için sunduğumuz şey, yerel varlıklar kavramıdır. Ağımızdaki NFT’lerimiz temelde IOTA token kadar güvenli, ölçeklenebilir ve hissizdir. Doğal olarak IOTA defterinde bu katmanda sıfır olarak oturabilirler. Ethereum veya Polkadot veya diğer ağlarda akıllı sözleşmede yer alırlar. Bu diğer ağlarda her zaman bazı sürtünme noktaları vardır. Odak noktamız, NFT’leri birinci sınıf vatandaşlar gibi, tabiri caizse, temel katmanda oturan ve hızlı ve işlem ücreti olmadan transfer edilebilen hale getirmektir.

Üst Alt