Son Konu

ağlayan bebek sesine duyarlı beşik

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
benim aklıma böle bi proje geldi de internette fazla gördüm bu şekilde proje ama kimse anlatımını sunmamış eğer bu proje yapımı ile ilgili bilginiz varsa ve paylaşırsanız sevinirim iyi yayınlar

Cevap: gözü yaşlı bebek sesine duyarlı beşik

Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü göre düzenlenen METEF, Anadolu Kız Iş Lisesi'nde açıldı Mesleki eğitim kurumlarında öğrenciler göre 20052006 eğitim öğretim döneminde yapılan çalışmaların sergilendiği fuarda, Nevşehir Anadolu Meslek ve Iş Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından yapılan sese sağduyu elektronik beşik büyük alaka fark etti Elektronik, Mobilya Dekorasyon ve Torna Tesviye Bölümü öğrencileri kadar yapılan beşik, sese sağduyu olması nedeniyle bebeğin ağlaması ya da odada herhangi bir ses çıkması halinde kendi kendine sallanmaya başlıyor aynı zamanda vakit ayarı da bulunan beşik, sesi algıladıktan sonra ayarlanan süre boyunca sallanıyor Annelerin ev işi yaparken çocuk odasındaki bebeklerinin aralıksız ağlamaması için böyle bir beşik tasarladıklarını bildiren Nevşehir Anadolu Iş ve Meslek Lisesi Mobilya Dekorasyon Bölümü Atölye Şefi İsmail Demiral, sese sağduyu beşiğin değişik model ve büyüklüklerde de yapılabileceğini kaydetti Demiral, Öğrencilerle, beşikteki bebeklerin yanlarında beşiklerini sallayacak kimse olmadığı vakit aralıksız ağlamaması için böyle bir beşik yapmayı kararlaştırdık Yaptığımız beşik keza ses hem de vakit ayarlı Yani bebek ağladığında veya beşiğin bulunduğu odada ses çıktığında beşik kendi kendine sallandığı gibi keza istenilen süre aralıklarında da beşik sallanabiliyor Bu beşiğin anneler için oldukça ayrıcalıklı olduğunu düşünüyoruz Anneler ev işlerini yaparken bebekleri ağladığında beşik kendiliğinden sallanacak, eğer bebek ağlamadan sallanmasını isterlerse bir ıslık çalmaları ya da ellerini çırpmaları tatmin edici olacakdiyerek konuştu

Alıntıdır *

Üst Alt