Son Konu

Altın Kurdundan Çok Konuşulacak Tahminler: Çöküş Tek Çözüm!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Gold-4-2048x1152-1.jpg

Altın böceği ve kıdemli ekonomist Peter Schiff, her zaman sarı metalin bir savunucusu ve Bitcoin’in sert eleştirmeni oldu. Ancak Kitco News’e verdiği röportajda Peter Schiff, potansiyel olarak destekleyebileceği bir kripto para birimi olduğunu söyledi. Ayrıca Peter Schiff, doların kaçınılmaz çöküşünün altın standardına geri dönmeye yol açacağını da vurguladı.

Peter Schiff: Mantıklı olan tek kripto para birimi altın destekli olandır!

Euro Pacific Asset Management’ın baş piyasa stratejisti Peter Schiff, “meşru” bir kripto para biriminin, hizmetteki fiat para birimlerinin yerini alabilecek altın destekli bir token olduğunu söyledi. Peter Schiff konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Mantıklı olacak tek kripto para birimleri yasal kripto para birimleri olacak. Tıpkı fiat kağıt parayı sevmediğim gibi, yani gerçek parayla desteklenen kağıt parayı sevmiyorum, fiat dijital para birimini sevmiyorum. Ancak, altın’la desteklenen ve altın’la paraya çevrilebilen bir dijital para biriminiz varsa, o zaman sorun değil. Bu harika, bence bu mükemmel şekilde işler…  Sorun, hükümetlerin bundan hoşlanmaması, bu yüzden altın’la desteklenen güvenilir dijital para birimleri varsa, herkes bu para birimlerini dolar, euro, yen yerine tercih eder.
gold-01-1480593322.jpg
Peter Schiff: Bitcoin’in hikayesi çekici ama onda hiçbir şey yok!

Peter Schiff, daha önce bir kripto şüphecisi olan Mark Cuban gibi önde gelen yatırımcılarla Twitter’da Bitcoin’in değerini tartışıyor. Peter Schiff’in oğlu, babasının aksine, sıkı bir Bitcoin Hodler’ı ve sosyal medyada da Peter Schiff’in anti-Bitcoin açıklamalarına karşı argümanları aktif olarak dile getirdi. Peter Schiff konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Ben tam olarak oğlumun şu an olduğu yerdeydim ve oğlum gelecekte şu an bulunduğum yerde olacak… İnsanların Bitcoin’e inanmasına neden olan çekici ve seksi bir hikaye olmadığını söylemiyorum, sadece bunun yanlış olduğunu düşünüyorum. Sanırım günün sonunda soğanı soyduğunuzda ve gerçekten orada olana ulaştığınızda, orada hiçbir şey olmadığını göreceksiniz.
altin-10.jpg
Peter Schiff: Doların çöküşü, altın standardına geri dönmeye yol açacak!

Kıdemli ekonomist Peter Schiff, açıklamalarının devamında doların kaçınılmaz çöküşünün altın standardına geri dönmeye yol açacağını vurguluyor. Peter Schiff konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Federal Rezerv kendisini tuzağa düşürdü. Ya faiz oranlarını yükseltirler ve Hazine’yi iflas ettirirler ya da faiz oranlarını yükseltmezler, enflasyonun kontrolden çıkmasına izin vermezler ve Amerikan halkını iflas ettirmezler. FED, ABD hükümeti iflas etmeden bu enflasyonla nasıl mücadele ediyor? Cevap, olamaz. Benim düşünceme göre, ABD hükümeti iflas etmeden enflasyonla savaşamaz. Bu da doların değerini yok ettiği için halkın iflas ettiği anlamına gelir.

Üst Alt