Son Konu

iOS 13'ü Alamayacak Cihazlar Belli Oldu

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

iOS 13’ün yaşlanmış Apple cihazlarına geleceğine dair bir ekip umutlar vardı lakin şirket iOS 13 duyurularında eski cihazlarını kullanan kullanıcılara makûs haber verdi. Şirket yaptığı duyuruda, fiyatsız olarak dağıtılacak olan iOS 13’ün iPhone 6S ve sonrasındaki cihazları kapsayacağını söyledi.

fd38cc4a8d2628149c355180d1adcb206eb67790.jpeg

Yani iPhone 5S, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus cihazlar iOS 12’nin final sürümünde kalacak. Şirketin şu an test aşamasında olduğu iOS 12.4 işletim sisteminin son sürümü ya da sürümlerinden bir tanesi olacak. iPhone’lar haricinde iOS 12, iPad’lerin de son işletim sistemi olabilir. Apple, tabletler için yeni işletim sistemi olan iPadOS üzerinde çalışıyor.

Tüm bunlar iPhone 5S, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile iPad Air 2’den eski tabletler, 5.nesil iPad ve iPad mini 4’ün iOS 13’ün özelliklerinden faydalanamayacağı mealine geliyor. iOS 13 ile birlikte gelen özellikler arasında ise karanlık mod, iletiler pratiği için güncellemeler ve Apple’ın kaydırma temelli klavyesi QuickPath bulunuyor.

Başkaca yukarıda saydığımız telefon modelleri, Apple’ın bu sene içerisinde iOS 13’ün yanı sıra çıkaracağı watchOS 6’yı da kullanamayacak. Şirket, watchOS 6’nın yalnızca iPhone 6S ve üstündeki cihazlarla entegrasyonlu olacağını duyurdu.

Apple, iOS 13’ün final sürümünün, uzun bir beta periyodundan sonra bu sonbaharda geleceğini söyledi. iOS 13’ün yanı sıra şirketin 2019 iPhone modellerini de bu eylül ayında piyasaya sürmesi bekleniyor.

Üst Alt