Son Konu

15 Temmuz Darbe Girişiminin Arkasında Bıraktığı, Akıllardan Hiç Çıkmayacak Görüntüler

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-379133c18e50be955da0b160c56d0ed1b29efec0.jpg

Geçtiğimiz yıl 15 Temmuz günü yaşanılan darbe teşebbüsünün, her gördüğümüzde o günlerdeki hisleri yaşamamıza sebep olan ve içimizi sızlatan, akıllarımızdan hiç çıkmayacak o imgelerini sizler için bir ortaya getirdik.

1. Darbe teşebbüsünün birinci dakikalarında Boğaz Köprüsü'nden yansıyan birinci manzaralar.

Komutanin soyledikleri...darbe kesin.#darbe #kopru pic.twitter.com/ZBeh6hZmut
— Brahmaçarya (@parya12342) 15 Temmuz 2016

2. Protesto etmek için Kızılay Meydanı'nda toplanan vatandaşlar geçiş yapan tanklara reaksiyon gösterirken.

3. Protestocular ve askerler Taksim Meydanı'nda tıpkı karede...

4. Ankara'da darbe teşebbüsünü protesto için gelmiş, açılan ateşten kendilerini müdafaaya çalışan vatandaşlar.

5. Boğaziçi Köprüsü'nde üzerilerine ateş açılmasıyla yaralanan insanların başka vatandaşlar tarafından sıhhat takımlarına yetiştirilmeye çalışılması.

6. Atatürk Havalimanı'nda vatandaşa silah çekmeyen askerlerin omuzlara alınması.

7. Askerin elinden silahları almaya çalışan bir vatandaş.

8. Tutukladığı asker için 'Döver miyim ben, o benim kardeşim, kardeşim o benim!' diyen bir polis.

9. Ankara’daki protestolara takviye veren Yusuf Çelik isimli vatandaşın yola yatarak tankların geçmesine mani olmaya çalışması.

Yusuf Çelik, daha sonra açılan ateş sonrası şehit oldu.

10. Tankların geçişi sonrası gerisinde bıraktığı imajlar bunlardı.

11. CNN Türk binasında tutukladığı askere, "İyi misin kardeşim? Ne gerek vardı be" diyen polis.

12. Tıpkı saatlerde Metin Doğan isimli vatandaş, hareket etmelerini engellemek için kendini tankların önüne attı.

13. Hiçbir şeyden haberi olmadığını belirten askerin "Doğuda askerlik yapmadım diye üzülen adamım. Biz satar mıyız vatan?" demesi.

14. Darbe teşebbüsü gecesi F16'ların halkı korkutmak ve panik yaptırmak için ses duvarını aşarak sonik patlama yaratması.

15. Meclis binasının bombalanma anı;

16. 16 Temmuz sabahı Millet camii önüne atılan ikinci bomba sonrası yaralılara yardım eden vatandaşlar.

17. Tankın içinde mahsur kalmış bir askerin kızgın kalabalık tarafından linç edilmek üzereyken polis tarafından kurtarılması.

18. Millet Mescidi önüne atılan bombaların gerisinde bıraktığı görüntü.

19. Tanklar tarafından kapatılan Boğaziçi Köprüsü'ne sırtında bayrağıyla protesto etmeye giden bir vatandaş.

20. Darbe teşebbüsünün engellenmesi üzerine halkın kent merkezlerindeki kutlamaları.

[Galeri] Millet darbeye karşı meydanlarda kenetlendi pic.twitter.com/Dj32VOcKmf
— ANADOLU AJANSI (@anadoluajansi) 16 Temmuz 2016

21. Darbe teşebbüsü sırasında Ankara’da şehit düşen 5’i polis 8 kişi son seyahatlerine uğurlanırken.

22. Hiçbir şeyden habersiz şehit tabutunun yanında duran küçük bir çocuk.

Gelecekte bir daha bu türlü kara günlerin yaşanmaması dileğiyle.

Üst Alt