Son Konu

Valve Diğer Mağazalarda Yayınlanan Oyunların Da Steam Sayfası Olsun İstiyor

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

17 Ekim'de Epic Games Store üzerinden yayınlanacak bir 3D puzzle oyunu var, ismi Kine. En az bir seneliğine Epic Games Store'a özel olacak ama ismini arattığınızda Epic Games sayfasından önce Steam sayfası karşılıyor sizi. Tıpkı buna benzer çok sayıda Epic Games Store'a özel oyunun Steam sayfasının hazır olması gibi, Kine'ın sayfası da hazır.

Oyunun geliştiricisi Gwen Frey'in bu konu hakkındaki açıklaması ise Valve'ın oyunlar kendi platformunda yayınlansın ya da yayınlanmasın, Steam üzerinde de sayfası olmasını istediğini ortaya koyuyor.

"Bu durum hakkında çekincelerim vardı. Epic Store sayfasını açmadan çok önce Valve'dan henüz üzerinde çalıştığımız Steam sayfasını kaldırmalarını istedim ve bunu benim için yaptılar. Ama bu kararımı gözden geçirmemi de söylediler.

Valve oyunlarını diğer mağazalarda yayınlayan geliştiricilerin de bir Steam sayfası olmasını istiyor. Steam kullanıcılarının bir yerde fragman gördükleri anda oyunu Steam üzerinden istek listelerine ekleyebilmelerini istiyor.

Valve sayfamı kaldırdı ve aylar boyunca o şekilde kaldı. Son fragmanımı yayınlamadan önce Valve'la konuşup fikirlerini değiştirip değiştirmediklerini sordum. Değiştirmemişlerdi ve beni sayfamı geri yayına almaya ikna ettiler." diyor Frey.

Valve'ın bu hamlesinin oldukça akıllıca olduğunu söyleyebiliriz, çünkü bir oyunun Steam'de sayfası olması demek o oyuna özel Tartışma sayfasının da olması demek. Bunun ne kadar faydalı olduğunu da gerek Metro Exodus, gerekse Borderlands 3 örneklerinde gördük. Oyuncular Metro Exodus'un EGS üzerinden aldıkları PC versiyonunda yaşadıkları sorunları ve tartışmaları Steam sayfasına taşımışlardı, Borderlands 3'le ilgili mesajlarınsa eski Borderlands oyunlarının Steam sayfalarında kendilerine yer bulduğunu gördük.

Üst Alt