Son Konu

Gül Şeklinde Şeftalili Cheesecake

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Tabanı için;
2 paket Burçak bisküvi 1 paket fındıklı hanımeller 2 yemek kaşığı tereyağı İçi için:
400 gr labne 1 paket krema 1 paket vanilya 3 yumurta 1 5 su bardağı şeker 3 yumurta 1 adet şeftali Üzeri için:
4 adet şeftali Meyvelerin karatmaması için jöle malzemeleri:
1 su bardağı su 1 5 tatlı kaşığı nişasta 1 tatlı kaşığı şeker Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilirForumTR üyesi olmak için tıklayınız

Merhaba arkadaşlar eşimin pastalar içinde en sevdiği cheesecake olunca bu alanda uzmanlaştım ve denemediğim tarif kalmadı bunu da severek tüketiyoruz ve şekli gerçekten harika gözüküyor o halde hadi başlayalım bismillah Tabanı için bisküviler rondodan geçirilir üzerine erimiş tereyağı koyulup karıştırılır Yağlı kağıt serilmiş kalıbımıza iyice bastırarak yayılır (bendeki kalıbın yayları gevşeyince tart kalıbında yaptım bu sefer ) içi işin yumurtalar hariç bütün malzemeler sırayla konulur ve mikser ile yüksek ölçüde olmayacak şekilde çırpılır sonrasında yumurtalar tek tek kırılır ve çırpmaya devam edilir Bütün yumurtalar bittikten sonra içerisine kabuğu soyulmuş ve minik minik doğranmış şeftaliler atılır (ben bazen çilekte kullanıyorum) bisküvilerin üzerine hazırlamış olduğumuz harç dökülür şeftaliler eşit dağıtılması sağlanır Kalıp fırın tepsisine yerleştirilip tepsinin içine 2 bardak su konulur (çatlamaması için) önceden 120 derecede ısıtılmış fırında içi çekene, üzeri kızarana kadar pişirilir Bu sırada üzeri için kabukları soyulmuş şeftaliler ortadan ikiye kesilip çekirdeği çıkartılır Daha sonra ince dilimler halinde dilimlenir Pişen cheesecakenin üzerine en kenardan başlayarak dizilir ve gül şekli verilir üzerine jölesi tüm malzemeler karıştırılarak jöle kıvamı alana kadar kaynatılır ve hafif ılık şekilde şeftalilerin üzerine dökülür Sıcağı çıktıktan sonra buzdolabında 56 saat dinlendirip servis yapılır Ertesi gün çok daha güzel oluyor Afiyet şifa olsun

Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilirForumTR üyesi olmak için tıklayınız

Üst Alt