Son Konu

Göçmen Böreği

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
3 kaşık sirke 1 yumurta 1 su bardağı yoğurt Tuz 1çay bardağı sıvı yağ Alabildiğine un İç harcı;
Patates Soğan Tuz İstediğin baharat ben karabiber ,kimyon ,tuz ,zerdeçal ,kırmızı biber, pul biber, maydanoz koydum siz nasıl isterseniz o malzemeyi kullanırsınız Açmak için;
Nişasta Üzeri ve içi için;
1paket margarin 1çay bardağı sıvı yağ Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilirForumTR üyesi olmak için tıklayınız

Sirke ,tuz, yumurta ,sıvı yağ, yoğurt bunları iyice çırp sonra ununu kat azar azar çok yumuşak olması gerekiyor Ele yapışmayan bir hamur olacak sonra yaklaşık bir saat kadar dinledir Eşit bir şekilde 20 beze yap sonra tek tek nişastayla aç incecik çok kolay açılıyor yada ben yufka açmasını sevdiğim için bana öyle geliyor sonra tek yufkaya kaşıkla yağ gezdir yaklaşık 3kaşık oluyor Sonra iç harcından koy ve sar bir yufkayı ikiye böl ortadan hepsini aynı şekilde yapıyorsun kalan yağı üzerine gezdir 200derecede pişir üzeri kızarıncaya kadar çok güzel bir börek bu mazemeyle2fırın tepsisi oluyor afiyet olsun umarım denersiniz

Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilirForumTR üyesi olmak için tıklayınız

Üst Alt