Son Konu

Yalancı Su Böreği

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
4 adet yufka Yarım kilo çokelek Bir paket kelebek makarna SOSU İÇİN:
3 yumurta 1 su bardağı sut 1 su bardağı sıvı yağ Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilirForumTR üyesi olmak için tıklayınız

Merhaba arkadaşlar Bugün size çok sevdiğimiz bir böreğin tarifini vereceğim Hem doyurucu hem lezzetli
Evvela sosumuzu hazırlayalım Bir kaba yumurta, süt ve sıvı yağı koyup iyice özleşene kadar çırpalım ve bu sostan bir su bardağı kenara ayıralım
Diğer yandan makarnamızı haşlayıp süzelim
Bir kapda iç harcımız olan çökeleğin içine isterseniz biraz maydanoz, pul biber tuz, hatta ben lezzetli olması için biraz kaşar peyniride rendeliyorum
Simdi gelelim tepsiye dizmeye önce birinci yufkamızı yağlanmış tepsiye seriyoruz Kenarlarından tepsinin dışına sarkacak şekilde Sonra sosumuzdan bolca döküp yayıyoruz Makarnamızın yarısını birinci kata döküyoruz İkinci yufkamızı elimizle ortadan koparıp su böreğindeki gibi büzerek koyuyoruz Yine bolca sosumuzdan döküp çökelekli harcımızın hepsini yayıyoruz 3 Katta yine bir yufkayı büzerek koyup, sosumuzu, kalan makarnamızı seriyoruz En üste yufkamızı koparmadan düzgün bi şekilde serip kenarları içine katlıyoruz En alttaki dışta kalan yufkayıda üstüne kapatıp kenara ayırdığımız bir bardak sosun hepsini döküyoruz İsterseniz susam ve çörek otu serpip fırına veriyoruz Ben 20 25 dakikada pişiriyorum Fırınınıza göre üstü kızarana kadar pişirip, fırından çıkarınca nemli bi bez kapatıyoruz 5 10 dakika dinlendikten sonra servis edebiliriz
Afiyet olsun

nefisyemektarifleri

Üst Alt