Son Konu

Cilt Tipi Nasıl Anlaşılır?

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Deri tipinizi öğrenmeniz çok kolay bir şey değildirDeri tipini tespit etmek için kendi cildinizin gün içerisindeki tepkilerini peşine düşüp takip etmeniz gözlemlemeniz gerekiyor

ALT :wwwlarcomupluploadscilttipi71000deritipi71000ALT

Cildiniz olağan bir deri ise alışılagelmiş cilt ayrıca yağlanır ayrıca diğer karma ciltler gibi kuruluk gösterebilir kuruma olabilir cildinizdeSabah kalktığınızda yüzünüzü yıkayın sonra Benim cildim kuruyor diyemezsiniz çünkü şayet de gün içinde yağlanacaktır cildinizCildinizin T bölgesi denilen alın, burun üstü ve çene bölgesinin yağlı olduğunu ama yanak yanlarının kuruma eğiliminde olduğunu gözlemleyebilirsinizCildiniz gün içinde yağlansa bile Benim Yağlı cildim var diyemezsinizBu nedenle deri tiplerini çok iyi kavramak öğrenmek gerekmektedir

Deri Tipiniz Kuru ise
Deri gözenekleri nazik ve hassastır Cildinizi sabunla yıkadıysanız cildinizin gerildiğini hissedersiniz Cilt deriniz pul pul olup dökülür, kaşınabilir 20 ’li yaşların hemencecik sonrasında deri çok gergin olduğu için göz, dudak çevresi ve alında ince kırışıklar görülebilir

Olağan Deri Fazla ender rastlanan deri tipidir Sivilce, siyah nokta, kuruma, kızarıklık görülmez Bir bebeğin cildi gibi pürüzsüzdürOlağan cilde sahip uğurlu kişilerdenseniz cildinize iyi bakmaya özen gösterinGünlük temizliğini dikkatsizlik etmeyin

Karma Cilt Tipiniz varsa Karma Cilt tipi Fazla sık rastlanan bir cilt türüdür Yağ bezlerinin bazı bölgelerde yoğun, bir takım bölgelerde beceriksiz çalışması nedeniyle alın, burun ve çene bölgesinde yağlanma olurKalan diğer bölgelerde is eyağlanma görülebilir

Cildiniz Yağlı Ciltmi? Yağlı ciltler Artı çalışan yağ bezleri sonucunda cilt gözenekleri açılır ve genişler Burun ve çene bölgesinde siyah noktalara ve sivilcelere çoğunlukla rastlanmaktadırCildiniz yağlı ise cildinizin yağını dengeleyecek ürünler seçim etmeli ve mutlaka hafif yoğunlukta nemlendirme kremlerini kullanmaya itina göstermelisiniz *

Üst Alt