Son Konu

Pençe Yıldırım Harekâtı'nda Bir Asker Mayına Basarak Şehit Oldu

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-13b521cfeb636090539a0e951832e86c49b32a98.jpg

Ulusal Savunma Bakanlığı, Piyade Uzman Çavuş Samet Şeker'in, bugün Pençe Yıldırım Harekatı kapsamında, Irak'ın kuzeyinde mayın/EYP'ye basarak yaralandığını ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit olduğunu açıkladı.

Ulusal Savunma Bakanlığı'ndan (MSB) yapılan açıklamada, "Pençe Yıldırım Harekatı kapsamında, Irak Kuzeyinde, 06 Haziran 2021 tarihinde bir kahraman silah arkadaşımız mayın/EYP'ye (El İmali Patlayıcı) basarak yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmiş, yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve kedere boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.

Bakan Akar'dan başsağlığı bildirisi...

Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit asker için başsağlığı iletisi yayımladı. Akar bildirisinde, "Kahraman silah arkadaşımız, 06 Haziran 2021 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Ulusal Savunma Bakanlığı mensupları ismine Allah'tan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim" dedi.

Şehit Piyade Uzman Çavuş Samet Şeker'in (25) nişanlısının babası Hüseyin Dursun, "Temmuz ayının sonuna yanlışsız düğün yapmayı düşünüyorduk. Lakin Samet düğünü erken yaptı. Biz düğün hazırlıkları yapıyorduk fakat demek ki rabbim onu daha çok seviyormuş ki yanına aldı. Kolay bir şey değil. Ben kızıma 1 saat boyunca söyleyemedim. Döndüm dolaştım, meskene girdim çıktım. Tarlaya gidip geldim, söyleyemedim. Lakin en sonunda söylemek zorunda kaldım. Nişanlısı haberi alınca ağlamayacağım dedi, onları sevindirmeyeceğim dedi. Fakat güç bir durum. Başımız sağolsun" dedi.

Üst Alt