Son Konu

Daha Önce de Bot Yerine Banyo Terliği Göndermişler! İnternetten Satın Aldığı Fırın Yerine Oyuncağı Geldi

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-de8cb03d1a1cbbd17c57137d618b8b6fbdb415a7.jpg

İzmir'de yaşayan 33 yaşındaki Selin Çamlıtepe'ye yeni taşındığı konutu için internet üzerinden satın aldığı fırının yerine oyuncak fırın gönderildi. Çamlıtepe, "Hakkımı arayacağım, tüzel yola başvuracağım" dedi.

Selin Çamlıtepe, yeni taşındığı meskenine, geçen şubat ayında, internet sitesi üzerinden fırın satın aldı. Fakat Çamlıtepe'ye gönderilen paketten pembe renkli oyuncak fırın ile oyuncak mutfak dolabı çıktı. Selin Çamlıtepe, çabucak alışveriş yaptığı internet sitesinin yetkilerine ulaşmak istedi. Lakin kimseye ulaşamadı.

'Sipariş ettiğim fırın için çok yüklü bir meblağ ödemiştim'

Meskene gelen koliyi açtığında büyük bir şok yaşadığını tabir eden Çamlıtepe, "Bilindik bir internet sitesinden meskenime fırın siparişi verdim. Elime oyuncak fırın ulaştı. Çok mağdur durumdayım, zira sipariş ettiğim fırın için çok yüklü bir meblağ ödemiştim. İki oğlum var, oyuncak fırın onlara ikram bile olamaz. Bu konuda yasal yollardan gerekli her türlü süreci yapacağım. İç hukuk yolları tükenirse İnsan Hakları Mahkemesi'ne kadar başvurmayı düşünüyorum" dedi.

Daha evvel de bot yerine banyo terliği göndermişler

Yaşadığı mağduriyetin akabinde alışveriş yaptığı sitenin müşteri hizmetlerini aradığını söz eden Çamlıtepe, "Ayrıca sayfa üzerinden müşteri şikayeti de oluşturdum. Yalnızca özür dilediler. Öteki rastgele bir bağlantı kurmadılar. Yenisini göndeririz, telafi ederiz üzere bir şey de demediler. Aslında birinci aramamda karşılık aldım. Sonraki aramalarıma da yanıt vermediler. Bir defa daha benzeri bir durumla karşılaşmıştım. O vakit da bot sipariş etmiştim lakin yerine banyo terliği gelmişti. O vakit hukuksal yola başvurmamıştım zira kargo gelir gelmez paketi açmıştım ve çabucak iade etmiştim. Oyuncak fırın gelince aldığım fırının yanında ikram olarak verildiğini düşündüm lakin o denli olmadı. Hakkımı bu sefer arayacağım. İnternetten sipariş ettiğime bin pişman oldum" diye konuştu.

Üst Alt