Son Konu

Yüz Yüze Eğitim Arapsaçına Döndü: 1 Gün Erteleme Geldi

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-bdc454c481e605a16151d95bf953d9862d7e62c4.jpg

Ulusal Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Yüz yüze eğitime ve imtihanlara, 2 Mart 2021'de vilayetlerin salgın şartlarına nazaran başlanılması kararlaştırılmıştır" dedi.

Ulusal Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle;

"1 Şubat 2021 Pazartesi günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda resmi ve özel tüm ana sınıflarında, ilkokullarda, 8. ve 12. sınıflar ile özel eğitim okul ve sınıflarında 1 Mart 2021 Pazartesi günü prestijiyle yüz yüze eğitime başlanılacağı, ayrıyeten vilayetlerin salgın şartlarındaki durumlarına bağlı olarak vilayet bazlı kararların da alınabileceği kamuoyuna açıklanmıştı. 

Bu doğrultuda Sıhhat Bakanlığı tarafından paylaşılan 'İllere Nazaran Haftalık Olay Sayısı Haritası'nın güncellenme takvimi ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlerin Kabine Toplantısı'nda pahalandırılacak olması nedeniyle 1 Mart 2021 Pazartesi günü eğitim öğretime geçişi planlanan resmi ve özel tüm okullarımızda yüz yüze eğitime ve imtihanlara 2 Mart 2021 Salı günü vilayetlerin sıhhat şartlarına nazaran başlanılması kararlaştırılmıştır. 

1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda yapılacak değerlendirmeler sonucunda valilik vilayet hıfzıssıhha kurallarınca 'yerinde karar' uygulamasına bağlı olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam edilecektir.

Bakanlıktan yapılan açıklama

Ayrıyeten bakınız

Üst Alt