Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları; 💬

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle Private Massage (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📝

Bilgilihocam.Com katılım tamamen ücretsizdir, Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konulardan kazanç elde edebilirsiniz.

  • Lütfen forum kurallarını ihlal etmeyiniz. Keyifli Forumlar Dileriz...

Saksı toprağı nasıl olmalı? Vitaminli toprak harcı nasıl hazırlanır?

Bilgilihocam Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Yaşam kategorisinde makaleci tarafından oluşturulan Saksı toprağı nasıl olmalı? Vitaminli toprak harcı nasıl hazırlanır? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 299 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Yaşam
Konu Başlığı Saksı toprağı nasıl olmalı? Vitaminli toprak harcı nasıl hazırlanır?
Konbuyu başlatan makaleci
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan makaleci

Toprak çiçeklerin beslenmesi ve büyümesi için gerekli olan muhtaçlıkları karşıladığı bir nimettir. Çiçeklerin farklı özellikleri olduğu üzere farklı cinste topraklarda yaşamayı sevmektedir. Pekala, çiçeklerin vitamin sağlaması için toprak harcı nasıl sağlanmalıdır? İşte, cevaplar...

Çiçekleri yetiştirmek için hazırlanan harçlarda zahir nispetlerde toprak bulunmaktadır. Bitkilerin yetiştirilip büyütülmesinde bitki cins ve tiplerine nazaran değişen farklı toprak bünyesine muhtaçlık duyulur. Harç hazırlarken kullanılacak toprak, kumlu-tınlı yahut tınlı yapıya sahip olurken her çeşit toprak her çeşit çiçekte birebir semptomu göstermeyebilir. Evet, vitaminli toprak harcı nasıl hazırlanmalıdır? Toprak harcı hazırlarken nelere dikkat edilir? Münasip toprak harcı nasıl yapılır? Merak ettiğiniz soruların karşılıklarına haberimizin içeriğinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz...


VİTAMİNLİ TOPRAK HARCI HAZIRLAMA YOLLARI

Konutunuzdaki çiçeklerin toprak harcını, aşağıdaki gereçlerden birebir nispette karışım yaparak hazırlayabilirsiniz.

- Bitkinizin gereksinimlerine nazaran, değişik paketler halinde birçok karışım bulabilirsiniz. Steril ortamlarda hazırlanmış olan bu karışımları botanik eşyalar satan dükkanlardan karşılayabilirsiniz.

- Vitaminli olması açısından Torf toprağın içerisine sığır gübresi katabilirsiniz. Ylnız karışımın içerisinde yabancı bir cisim varsa çıkarınız.

- Karışımlı toprağı saksıya koyarken ıslak olmamasına ihtimam şovunuz. Islak toprak saksının gerçek hacmini göstermeyeceğinden saksıda boşluklara yol açmaktadır.

- Bahçeden alınan toprağı kullanmayınız. Bahçe topraklarında yabani ot tohumları, zararlı yumurta ve larva olma ihtimali çok yüksek olmaktadır.


- Saksı topraklarında % 50 torf, % 30 kompost yahut organik gereç karışımı, %10 berrak kum, %10 luk bir perlit,vermiküt karışımı ülkü olacaktır. 

- Saksıların altında delik olsa dahi, çokça su sorun yaratabilir. Bu yüzden sulama sıklığına dikkat edilmesi değerlidir, fakat ekstra bir tedbir olarak, saksının dibine 1-3 cm arası bir çakıl tabakası koymanız sıvıyı akaçla boşaltmasına yardımcı olacaktır.
 
metin

Yorumlar

Benzer konular

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst