Son Konu

Azerbaycanlı İş Adamı Gurbanoğlu'nun Cezası Onandı, Ev Hapsi Kaldırıldı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-5ff46939669ea2ad24b04c6f0443d89b2d00f0b0.jpg

İstinaf Mahkemesi, Azerbeycanlı iş adamı Mübariz Mansimov Gurbanoğlu'na 'FETÖ'ye bilerek ve isteyerek yardım' cürmünden verilen 5 yıl mahpus cezasını onadı. Mahkeme, Gurbanoğlu'na verilen konut mahpusu halindeki isimli denetim önlemini kaldırırken İstanbul sonlarını terk etmemek halindeki isimli denetim önlemini uyguladı.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, Mübariz Mansimov Gurbanoğlu'nun avukatlarının verilen cezaya itirazını kıymetlendirdi.

Daire, sanık Gurbanoğlu’na yerel mahkemece 'FETÖ/PDY silahlı terör örgütü içerisindeki yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme' suçundan verilen 5 yıl mahpus cezasının hukuka karşıt bulunmadığına karar verdi.

Avukatların başvurusunu asıldan reddeden 3. Ceza Dairesi, 5 yıllık mahpus cezasını onadı.

İstanbul sonlarını terk etmeyecek

3. Ceza Dairesi, ev mahpusu halindeki isimli denetim önlemiyle hür bırakılan Gurbanoğlu’nun önlemini hürriyeti kısıtlayıcı nitelikte buldu.

Mesken mahpusu biçimindeki önlemi kaldıran Daire, Gurbanoğlu hakkında İstanbul sonlarını terk etmemek şeklindeki isimli denetim önlemini uyguladı.

Üst Alt