Son Konu

Alan Wake'in Yayın Hakları Remedy'e Geçti!

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Remedy Entertainment, bugün yaptığı açıklamayla Alan Wake serisinin yayın haklarının Microsoft'tan kendilerine geçtiğini duyurdu.

Konuyla ilgili yapılan açıklama çok kısa ve aslında tamamen bundan ibaret diyebiliriz. Aslında Remedy Entertainment'ın önceki oyunlarından aldığı telif ücretiyle ilgili bir bilgilendirme mesajıydı söz konusu olan ama bilgilendirmede tek bir cümleyle de Alan Wake oyunlarının yayın haklarının tekrar Remedy'e döndüğü söyleniyordu.

Muhtemelen önümüzdeki günlerde Remedy'den bu konuyla ilgili daha detaylı bir bilgilendirme gelecektir, hatta yol haritalarının ne olduğunu da öğreniriz diye umut ediyoruz.

Daha önce yapılan açıklamalarda hep Alan Wake 2'yi görememe sebebimizin serinin arada kalmış haklarıyla ilgili olduğunu duymuştuk. Hatta Remedy Entertainment CEO'su bu durumdan oldukça şikayetçiydi, Quantum Break ve Alan Wake'e devam edememekten ne kadar rahatsız olduğunu belirtiyor, Control'de bu sorunu yaşamayacaklarını söylüyordu.

>  Remedy: ''Alan Wake'e Devam Edemedik, Control'de Aynı Şeyi Yaşamayacağız''

>  Remedy, Yıllar Önce Alan Wake 2 Üzerinde Çalışmış Fakat Proje Başarısız Olmuş

Remedy, Alan Wake'in isim haklarına sahipti ama yayın hakları Microsoft'ta olduğu için konuyla ilgili bir ilerleme göremiyorduk. Bundan sonra Alan Wake ile ilgili tüm kararlar Remedy'e ait.

Ben ilk etapta bir Alan Wake Remastered oyunu göreceğimizi düşünüyorum ve bu oyun çok büyük ihtimalle PlayStation 4 için de çıkacak. Malumunuz Alan Wake yukarıda da bahsettiğim yayın haklarından dolayı sadece PC ve Xbox için çıkmıştı. Daha sonrasındaysa bir Alan Wake 2 görürüz diye düşünüyorum ki o da çok platformlu olur.

Hayırlısı bakalım :)

Üst Alt