Son Konu

Orhan Kural Cem Yılmaz'a açtığı davayı kaybetti: Hep ünlüler kazanıyor

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
orhan_kural_cem_yilmaza_actigi_davayi_kaybetti_hep_unluler_kazaniyor_1575369437_1272.jpg

Ünlü müellif Orhan Kural’ın komedyen Cem Yılmaz'a açtığı davayı kaybedince üzgünlüğünü eleştirisel açıklamalarıyla içtimaî medya aracılığı ile lisana getirdi.

Orhan Kural, çevre medya hesabından yaptığı paylaşımlarını maksat alarak kişilik haklarına akında bulunduğu teziyle komedyen Cem Yılmaz’a açtı. Lakin davayı kaybeden Orhan Kural, toplumsal medyada veryansında bulundu.

fkfMJ_1575369344_9917.jpg

Her hengam ünlüler kazandığından şikayetçi olan Kural,"Benim gayem gençleri korumaktır. Tütün kolu, sigara, bağımlılık, beğenilmeyen alışkanlıklar konusunda davalı Cem Yılmaz’ın berbat örnek olduğunu düşünüyorum. Bu hususu tekraren lisana getirdim. Davalının sinemalarında ve öteki sahne şovlarında çokça tütün eserleri kullanması gençlerimize makûs örnek olmaktadır. Bu duruma karşı cephe aldım ve bundan ötürü hem davalı tarafından hem de öteki kimseler tarafından laflı ve farklı ataklara uğradım. Başıma gelmedik şey kalmadı. Davanın kabulünü istiyorum. Aksi bir karar verilmesi halinde davalı üzere birçok sahne önünde bulunan sanatkarın, davalının hareketlerine benzeri aksiyonlar gerçekleştirmesinin önü açılacaktır. Bu da gençlere bed örnek olacaktır" formunda konuştu.

VAKANIN GEÇMİŞİ

Prof. Dr. Orhan Kural, asliye ceza duruşmasına Cem Yılmaz hakkında bir dilekçe sunmuştu. Dilekçede mekan ortamlara nazaran; Cem Yılmaz'ın İngiltere'de, 2019 yılı Mart ayında sahnelenen gösterisine, 18 yaş hududu getirilmesine değinmiş; "İngiltere bu kişinin gençlik için nasıl tehlikeli olduğunu bizden evvel anladı, bravo. Yıllardır anlamaya çalışıyorum." tahlilinde bulunmuştu. Bu icmal üzerine Yılmaz, "Orhan Kural Beyefendi sizi sizin sisteminizle taciz etmek istemiyorum. Lakin artık benimle ilgili bir terapi görmenizin devri geldiğini düşünüyorum." demişti.

Dilekçede taraf alan tabire nazaran; Cem Yılmaz'ın içtimaî medya hesabından paylaştığı bu tabir, Orhan Kural'ı alay konusu haline getirdi. Bu sebeple, duruşmadan Cem Yılmaz'ın tazminat olarak 10 bin lira ödemesi talep edilmişti.

Üst Alt