Son Konu

Mabel Matiz: Kekemeliği kabullendim

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
mabel_matiz_aslinda_kekemeymis_1635924722_3575.jpg

Müzikçi Mabel Matiz, katıldığı bir YouTube programında hakkında merak edilenleri anlattı. Kekeme bir çocuk olduğunu söyleyen Matiz, kekemeliği kabullendiğini tabir etti.

Birinci olarak 2011 yılında çıkardığı "Zor Değil" müziği ile büyük bir kitleye ulaşan Mabel Matiz, daha sonrasında çıkardığı birçok müzikle kitlesini katbekat artırmayı başardı. Çocukluk ve gençlik periyotlarının Mersin'in Faziletli kasabasında geçtiğini belirten Mabel Matiz, yaşadığı yeri  "Müstakil bir meskende, narenciye bahçeleri içinde bir limon bahçesi içindeydi meskenimiz. Hala da tıpkı yerde" sözleriyle anlattı.

Çocukluk periyotlarında kekeme olduğunu tabir eden Matiz, şunları söyledi:

"İçine kapanık bir çocuktum. Daha çok kitaplarla, müzikle ilgilenen bir çocuktum. Çok meskenden çıkmazdım. Kekemeliğim de bunu biraz tetikledi diyebilirim. Kendimi söz etmekte çok zorlandığım için kendimi söz etmemeyi tercih ediyordum" 

Sevenlerinden gelen soruları yanıtlayan müzikçi, "Kekemeliği nasıl yendin?" sorusu üzerine şu formda konuştu: 

Yenmedim, kabullendim. Lisede tiyatro yaptım. 1 yıl boyunca Yunus Emre'nin hayatını oynarken işin mekaniğini anlamaya çalışıyordum. 2001 yılında denetim altına aldım. Hala his yoğunluğu ve hudut yaşadığımda kekeliyorum.

"SILA BİLMEDEN YAZDI"

Müzikçi Sıla'nın kendisi için yazdığı 'Muhbir' müziği hakkında şunları söyledi:

“Bir kekemeden pop star çıkardım. Canımın içi Sıla bu müziğin karışık nakaratını kekeme olduğumu bilmeden yazdı."

Üst Alt