Son Konu

Soylu'nun Suç Duyurusunda Bulunduğu Özışık, Gazetedeki Yazılarına 'Aklanıncaya Kadar' Ara Verdi

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-9370352de7600a9cb37cfde70e2cdcb45c222b26.jpg

Sedat Peker ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ortasında arabuluculuk argümanıyla gündeme gelen Süleyman Özışık, Türkiye gazetesindeki yazılarına orta verdi. 

Organize cürüm örgütü kurduğu savıyla hakkında arama ve tutuklama kararı bulunan Sedat Peker'in yayınladığı görüntü sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun hata duyurusunda bulunduğu Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık, "aklanıncaya kadar yazılarına orta verdiğini" söyledi.

Kendisini 'yol ortasında çıkan bir çatışma sonucu seken kurşunun isabet ettiği alakasız adam gibi' hissettiğini belirten Özışık, "Tamamen gazetecilik refleksiyle bir yıl araştırdığım ve araştırdığımı da devlet kademesine bilgi alma hedefiyle bildirdiğim DHKP-C ve FETÖ konulu iki belgenin sonuçlarının ta buraya uzayacağı aklımın ucundan bile geçmedi" dedi.

"Başınızı yere eğeceğiniz hiçbir şey yapmadım"

Gazeteci olarak haber konusu olan herkesle konuştuğunu ve bugün olsa tekrar konuşacağını belirten Özışık, "Ama konuştuğum hiç kimse ile “ticari, istihbari ve gayri türel yahut gayrı ahlaki” bir alakam olmadı. Buna Allah'ım şahittir!... Hınç, nefret ve garez hisleri ile saldıranların ne dediği umurumda değil. Ama bugüne kadar bana inanan, güvenen ve söylediğim kelama prestij eden herkesin şunu bilmesini istiyorum. Ben sizin başınızı yere eğeceğiniz hiçbir şey yapmadım. Sizi utandıracak, “Sen de mi” dedirtecek hiçbir işin içinde olmadım" sözlerini kullandı. 

Soylu'nun kendisi ve kardeşi Hadi Özışık hakkında kabahat duyurusunda bulunduğunu hatırlatan Özışık, Üzerimde oluşan bu türlü bir şaibe varken köşe yazarlığına devam etmeyi onurum kabul etmiyor. Bu nedenle; bana inanmalarına, gerimde durmalarına ve 'Yazılarına devam et' demelerine karşın gazetem 'Türkiye'nin idaresinden müsaade istedim" dedi.

Ne olmuştu?

Gazeteci Haydi Özışık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile organize kabahat örgütü önderi Sedat Peker ortasında "arabulucu" olduğu tezini yalanlamıştı. Bunun üzerine Sedat Peker, Haydi Özışık ile yaptığı iki görüşmenin görüntü kaydını yayınlamıştı. Görüşmede Haydi Özışık'ın İçişleri Bakanı Soylu ile görüşenin kardeşi Süleyman Özışık olduğunu söylediği görülmüştü.

İçişleri Bakanı Soylu, "arabuluculuk" tezlerini yalanlamış ve Özışık kardeşler hakkında hata duyurusunda bulunmuştu.

Soylu, Süleyman Özışık ile en son geçtiğimiz yıl haziran ayında görüştüğünü söylemiş lakin eylül ayında TGRT'de birlikte programa çıktıları ortaya çıkmıştı.

Öte yandan Hadi Özışık'ın TV100'le ilişiği kesilmişti.

Üst Alt