Son Konu

Sezgin Baran Korkmaz'ın Hediye Ettiği Aracı Kullanan AKP'li İsim: 'Benzinini Kendim Aldım'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-c833870767a7ed56058f8a2d96410386402867d8.jpg

Korkmaz Karaca, Sedat Peker'in tez ettiği halde bir müddet Sezgin Baran Korkmaz'ın armağan ettiği aracı kullandığını doğruladı, "Ama akaryakıtını falan kendim kullandım, kendim harcıyorum" dedi.

Fotoğraf: Twitter / @korkmazkaraca31

Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Hürmet Öztürk'ün KRT TV yayınında aktardığına nazaran AKP'li Korkmaz Karaca, bir mühlet Sezgin Baran Korkmaz'ın ikram ettiği aracı kullandığı tezini doğruladı.

Organize hata örgütü önderi Sedat Peker, Cumhurbaşkanlığı İktisat Siyasetleri Heyeti Üyesi ve AKP Genel Merkez Mahallî İdareler Lider Yardımcısı Korkmaz Karaca'nın bir müddet, Sezgin Baran Korkmaz'ın ikram ettiği Audi A8 marka aracı kullandığını öne sürmüştü.

Peker, Karaca'nın olaylar karışınca aracı Sezgin Baran Korkmaz’ın Sancaktepe’deki ilaç fabrikasına yollayıp bıraktığını tez etmişti.

Akaryakıtını kendi cebinden koymuş

Fotoğraf: Twitter / @korkmazkaraca31

Hürmet Öztürk, KRT TV’de katıldığı canlı yayında Korkmaz Karaca ile yaptığı konuşmayı aktardı.

Öztürk, Karaca’nın Sezgin Baran Korkmaz'dan aldığı aracı 2-3 ay kullandığını kabul ettiğini söyledi. Öztürk, Karaca'nın "Ama akaryakıtını falan kendim harcıyorum" dediğini aktardı.

Karaca'nın savına nazaran iki aracından biri İstanbul kaza yapmış ve kullanılamaz hale gelmiş. Bu araç tamirdeyken Sezgin Baran Korkmaz'dan aldığı aracı kullanmış.

Öztürk’ün yayında lisana getirdikleri şöyle

Görüntü: Twitter / @krtkulturtv

"(Sezgin Baran Korkmaz’ın araç tahsis ettiği iddiasını) Olağan ki doğruluyor. 'Ben onların araç kiraladığı şirketin, Sezgin Baran'a verdiği aracı aldım kullandım' diyor. 'Ama akaryakıtını falan kendim kullandım, kendim harcıyorum', onu söylüyor. Yaklaşık 2-3 ay kullandığını, o mühlet içinde bu aracın da arıza yaptığını ve onun tamirini beklediğini söylüyor."Peker'in Karaca hakkındaki öbür argümanları

Peker, danışmanlık ismi altında birçok kuruluştan para aldığını söylediği Karaca'nın başta Sütaş firmasının sahibi olmak üzere birçok firmanın da "özel işlerini halledip rüşvet aldığını" öne sürmüştü.

Ayrıntılar için bakınız

Öte yandan CHP Milletvekili Ali Uzman Başarır da Korkmaz Karaca'nın çocuklara Sezgin Baran Korkmaz’a teşekkür ettirdiği bir görüntüyü paylaşmıştı.

Üst Alt