Son Konu

Ordu'da üzücü olay! Sivilcesini sıkınca felç kaldı...

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
orduda_uzucu_olay_sivilcesini_sikinca_felc_kaldi_1638629624_9782.jpg

Ordu'nun Ünye ilçesinde yaşayan Muhammet Dikici, 2 yıl evvel göbeğindeki sivilceyi sıkınca omurilik felci geçirdi.

Ordu'nun Ünye ilçesinde yaşayan Muhammet Dikici'nin hayatı göbeğinde çıkan bir sivilceyle baştan aşağı değişti. 2 yıl evvel çalışmak için Japonya'ya giden Dikici, göbeğinde oluşan sivilceyi doktora gitmeden kendisi sıktı. Göbeğinde enfeksiyon oluşan Dikici'nin hudut sistemi ziyan gördü ve hareketleri kısıtlanmaya başladı.

Apar topar hastaneye giden genç adam, yapılan denetimler sonrası enfeksiyona bağlı omurilik felci geçirdiğini öğrendi. Ameliyata alınan Dikici, yapılan tüm müdahalelere karşın felç kaldı. Tedavisini tamamladıktan sonra Türkiye'ye dönen Muhammet Dikici, 2 yıldır tekerlekli sandalyede hayatını devam ettiriyor.

Göbeğindeki sivilceyi sıktıktan 3 gün sonra hayatının değiştiğini söyleyen Muhammet Dikici, "Yaklaşık 2 yıl evvel yurt dışına çalışmaya gitmiştim. Bedenimde çıkan bir sivilceden ötürü enfeksiyon kaptım. Bu enfeksiyon omuriliğime iltihap olarak biriktirdi. Hudut sistemlerime hasar verdi. Omurilik ameliyatı geçirdim. Şu anda omurilik felciyim. Büyük ihtimalle hayatımın geri kalanını bu biçimde geçireceğim. Bedenimde çıkan sivilceyi patlattıktan 3 gün içinde bu olay başıma geldi. 3 gün sonra his kaybı yaşayarak felç oldum. Tedavisi ise şimdilik yok. Kök hücre çalışmaları var lakin deneme aşamasında" tabirlerini kullandı.

Engelli olmadan evvel kendisinin de engellilerin yaşadığı sorunları çok fazla bilmediğini söyleyen Dikici, şöyle konuştu:

"Sağlıklıyken engellilerin yaşadıkları sıkıntıları görmüyorduk ancak engelli olduktan sonra beşerler bana çok tuhaf gelmeye başladı. Kaldırımda engelli rampalarının önüne araç bırakanlar, kaldırımlara araç bırakanlar, biz engellilerin hayatını zorlaştırıyor. Bu nedenle beşerler buna dikkat etmeliler"

Üst Alt